Ринок праці на Волині: кого шукають роботодавці

Останнім часом на Волині спостерігається порушення рівноваги між ринком послуг вищих навчальних закладів та ринку праці. Тобто освітяни продукують фахівців, які на ринку праці недовикористані або не затребувані взагалі.

Про це повідомляє відділ статистики та прогнозування Волинського ОЦЗ.

Протягом січня 2018 року роботодавці Волині проінформували центри зайнятості області про наявність 5,3 тисяч вакансій, що на 24,8 % більше, ніж у січні 2017 році. Кожна четверта вакансія пропонується в оптовій та роздрібній торгівлі, на підприємствах переробної промисловості (20,8 %), транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність (8,5 %), у державному управлінні й обороні; соціальному страхуванні (6,8 %), тимчасове розміщування й організація харчування (5,5 %).

Найбільшу потребу роботодавці мають у працівниках сфери торгівлі та послуг, кваліфікованих робітників з інструментом, робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та представників найпростіших професій. Це – водії, касири торгівельного залу, швачки, слюсарі-ремонтники, слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів, оператори заправних
станцій, електрогазозварники, слюсарі-сантехніки, машиніст (кочегар) котельної, столярі, мулярі, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування. Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, пекарі, фельдшери, листоноші).

Щодо сільської місцевості, то потрібні трактористи, трактористи-машиністи сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, завантажувачі-вивантажувачі харчової продукції, робітники на лісокультурних (лісогосподарських) роботах та агрономи.

Станом на 1 лютого на одну вакансію в середньому по Волині претендували 3 безробітних (станом на 1 лютого 2017 року – 7 осіб). Дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили поглиблюється у професійному розрізі.

За видами економічної діяльності, найбільше претендентів на одне вільне робоче місце у фінансовій та страховій сфері діяльності – 19 осіб, у сільському господарстві – 11, у сфері державного управління й оборони – 9, а найменше – організація харчування, постачання електроенергії та газу – 1 особа.

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств – 18 осіб, законодавців, керівників, менеджерів – 8, а найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом – 2 особи.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
28.02.2018 18:50
Переглядів624
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-06-2018 17-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг