Ніхто не має права переписувати українську історію, - нардеп про "антибандерівський" закон

Ніхто не має права переписувати українську історію і неправдиво трактувати її. Проте українські політики повинні бути мудрими, реагуючи на "антибандерівський закон", ухвалений у Польщі.

Про це заявила Голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Ірина Геращенко у ток-шоу "Протилежний погляд LIVE" на телеканалі "Нова Волинь".

На думку Ірини Геращенко, польські політики, які були ініціаторами закону, вчинили дуже немудро. Україна сьогодні переживає важкі часи – захищає не тільки власну безпеку, а й безпеку європейського простору. Польські політики, які за цим стоять, керувалися виключно внутрішніми мотивами, боротьбою за електорат.

"Але польські, як і українські політики, приходять, йдуть у відставку – вони не вічні, а залишається дві країни-сусіди, два народи, які є друзями, які є партнерами... Ми не повинні робити дурних кроків, які б зашкодили Україні", – вважає нардеп.

Проте не реагувати, вважає Ірина Геращенко, ми теж не можемо.

"Ніхто не має права переписувати українську історію. Ніхто не має права трактувати українську історію взагалі в неправдивий спосіб. І очевидно, що не існує ніякої "бандерівської ідеології", є Герої України, які боролися за наш суверенітет, незалежність України в тих важких умовах... Бандера боровся за ідею українства так, як він це бачив", – зауважила вона.

Хоч в українців і поляків були драматичні історії, але вони не повинні роз'єднувати, вони мають залишитися для істориків.

"Ми повинні дивитися в майбутнє і думати про те, як нам бути разом в боротьбі проти гібридної війни, гібридних викликів, які кидає Російська Федерація", – додала політик.

Окрім того, українська сторона реагує на ці закони – відбуваються відповідні зустрічі з польськими політиками.

"Українська історія – це надбання українського народу, і ніхто не має права її переписувати, фільтрувати. Історики можуть дискутувати, читати, вивчати, обмінюватися фактажем, але ми маємо право на нашу історію", – зазначила Ірина Геращенко.

Також подібні закони шкодять не тільки взаєминам між державами, але й українцям, які працюють і навчаються в Польщі. А некоректні заяви польської влади про мільйони біженців з України, не відповідають дійсності, тому що насправді це трудові мігранти.

"І це горе України, що в нас сьогодні економіка знаходиться в такому стані, що люди шукають кращого заробітку на заході. Але так само десятки тисяч поляків шукають кращого заробітку в Німеччині чи Британії. Польська влада повинна дякувати українцям, які сьогодні стільки докладають для їх економіки, для їх ВВП, сплачують податки, працюють", – вважає політик.

"Ми тут проявимо мудрість і не дозволимо цим тимчасовим історіям зруйнувати взаємини між країнами і народами", – резюмувала вона.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
03.03.2018 21:15
Переглядів1834
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
07:48
04.03.2018
Клімкін все плутає!!! Польський закон передбачає відповідальність за пулічне виправдання злочинів поляків, які називали себе українськими націоналістами та були засуджені польскими сyдами.
останні новини
23-09-2018 22-09-2018 21-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг