Журнал "Platforma" включив волиняна Кримського у список найвидатніших українців

Видатним уродженцем Волинської області назвали Агатангела Кримського.

Підбірку найвидатніших вихідців з різних областей України створило видання "Platforma".

Називаючи Кримського найвизначнішим волинянином, видання подає його коротку біографію. Зокрема те, що чоловік, кримський татарин за національністю, народився у Володимирі-Волинському у 1871 році. Відомий як сходознавець та поліглот (знав близько 60-ти мов). Майже 20 років працював професором кафедри словесності й історії мусульман в Москві.

Переїхавши до Києва, став секретарем української Академії наук, пізніше – директором Інституту української наукової мови. Був творцем українського сходознавства.

Зазнавав переслідувань з боку тодішньої влади. Наприкінці життя його звинуватили в антирадянській націоналістичній діяльності й ув'язнили в одній із тюрем Казахстану. Там Агатангел Кримський помер.

Поряд з визначним волинянином видання ставить Ліну Костенко (Київська область), Івана Айвазовського (АР Крим), Василя Стуса (Вінницька область), Олеся Гончара (Дніпропетровська область), В'ячеслава Чорновола (Черкаська область) та інших постатей української історії.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
14.12.2015 17:30
Переглядів650
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-10-2018 21-10-2018 20-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг