На Волині під час розмови із диспетчером швидкої померла жінка

Диспетчер швидкої на Волині проігнорувала виклик жінки, яка зателефонувала під час серцевого нападу.

Скандал зчинився у селі Іваничі. Там жінка під час серцевого нападу зателефонувала у швидку, але карети до неї так і не надіслали, – пише ТСН.

Чоловік Микола нині картає себе, що у день, коли дружині стало зле, не був поруч, а в столиці провідував сина. Коли жінка перестала відповідати на дзвінки, попросив сестру її провідати – та й побачила 61-річну пані Ольгу вже неживою.

"Вона, певне, хотіла води попити. І тримала телефон. І тут після дзвінка втратила свідомість", - показує вдівець Микола Холмецький. Офіційна причина смерті його дружини – гостра коронарна недостатність і раптова серцева смерть. Останній дзвінок у телефоні був до швидкої.

Роздруківка розмови з диспетчером свідчить, що на скаргу про те, що їй погано, жінці кажуть: "Бабусю, ану заспокойтеся! Будете вичитати, то я не пойму, положу трубку і будете вичитати собі".

Розмова тривала хвилину, порад диспетчер не дав, адресу у хворої не спитав і карету до неї не надіслав. Просто посеред розмови хвора раптово замовкає, але й це медика не насторожує. У центрі швидкої допомоги такою поведінкою приголомшені.

"Диспетчер вчинив украй непрофесійно: вступив у полеміку замість того, щоб запитати адресу, порадити, що прийняти на даний момент, щоб зменшити ті болі", - каже в.о. головного лікаря обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Шмаль.

Чи вдалось би врятувати жінку, якби на місце одразу виїхала швидка, медики не впевнені, але визнають, що така ймовірність була.

"Є сумніви в тому, що бригада могла врятувати. Хоча шанс завжди є", - каже завідувач оперативної диспетчерської Волинського обласного центру медичної допомоги Андрій Абрамов.

Диспетчер, яка опинилася в центрі скандалу, звільнилася за власним бажанням. У будинку, де вона прописана, зачинено, а сусіди кажуть, що вона там не мешкає. На телефонні дзвінки жінка теж не відповідає. У центрі швидкої кажуть, що жінка працювала у них більше 20 років, перед кожною зміною проходила обов'язковий інструктаж, а щомісяця мала ходити на спеціальні навчання, але вони не обов'язкові, тому диспетчерка їх прогулювала.

Лікарі кажуть, що змусити її працювати краще не могли, а звільнити – теж, бо замінити ніким.

"Ми постійно шукаємо диспетчерів, бо на цю роботу ніхто не хоче йти", - каже Абрамов. Його слова підтверджують і столичні фахівці.

"Якби стояла черга і був добір на службу, так як він має бути... На жаль, у державі не внормований відбір на службу", - пояснив нестачу кваліфікованих диспетчерів заступник директора центру екстреної медичної допомоги Києва Сергій Тихенко.

А вдівець каже, що звертатиметься в прокуратуру та поліцію, бо хоче з'ясувати, чи був у його дружини шанс вижити. На швидкій тим часом призначили службове розслідування та вже шукають нового диспетчера.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
09.06.2018 10:00
Переглядів810
Коментарів4
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
19:08
09.06.2018
Семен
Спічуття пану Миколі... Тримайтесь чоловіче! Так видно Бог Дав, щоб на Вашу долю випало ще й таке випробування. Не дайте тим чинушам спуску - хай шевеляться і бояться на людей плювати!!! В нас теж невеликі пенсії і зарплати, але ми ще й на АТО давали... Хай стають людьми! Хай більше жодній мамі такого не скажуть в останні хвилини життя... Тримайтесь Миколо!
18:58
09.06.2018
Семен
Цікаво що чиновники у МОЗі зроблять за наслідками інциденту... Чи перевірять тисячу інших диспечерів, розберуться яка там картина, чи просто зроблять вигляд шо то прикра випадковість а не системне явище... Хоча по мові С.Тихненко, який виправдовується за систему, мовляв туди йдуть самі останні лікарі і без відбору, бо зп мала... значить таких диспечерів валом в Україні! Головне питання: чи будем ми щось робити системно, чи просто вони покукарікають і все. А того вдівця нагрузять, щоб заяву забрав... це вони точно спробують!
18:40
09.06.2018
Трохим
Як не крути, а така дриспетчер то обличчя всієї системи охорони здоров'я. Такі вони є. Привчились нехлюйсько ставитись до роботи як помста за малі зарплати... Вони як диряві кримці і донбасята з лугандонцями - голосують животом а совісті тільки на камери вистачає, а на ділі - вмирайте люди, бо лікарям шкода послухати, бо ж недоплачують... Це сором і діагноз всій українській владі. Це дзвіночок всім - тікайте до пшеків бо лікарі із чинушами тут багатих жидів чекають... шоб їм дупи лизати... Таку гидоту розвели, шо без масових кар не обійтись. Інакше те бидло не заставиш любити українців - тільки карою на горло. Бо то ж тільки потомки комуняк можуть так ставитись до людей, як та дриспечерка... а потомки комуняк тільки під кривавим сталінський страхом нормально працюють... не інакше.
10:37
09.06.2018
Юродивий
Який жах! Згадую, у мене в Луцьку декілька років назад була схожа історія. Боліло серце. Тоді диспетчер сказала: чого ти сюди дзвониш?
останні новини
22-10-2018 21-10-2018 20-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг