З'ясували, від чого насправді на Волині масово гинули бджоли

Регіональне управління Держпродспоживслужби зафіксувало у травні факт масового підмору бджіл в селах Новий Двір, Літин, Осьмиговичі , Купичів, Озеряни, Сушибаба Турійського району Волинської області.

Спеціалісти обстежили пасіки, посіви ріпаку та відібрали зразки підмору, розплоду бджіл, стільникового меду, рослин ріпаку і бакову суміш пестициду, щоб з′ясувати причину загибелі, – повідомляє прес-центр Держпродспоживслужби України.

За результатами досліджень, у зразках підмору бджіл інфекційних та паразитарних хвороб не виявлено. Також не виявлено ентомологічних та мікологічних шкідливих організмів в посівах ріпаку.

Натомість у зразках рослин, бджіл, бакової суміші виявлено залишкові кількості пестицидів, а саме діючу речовину інсектицидної дії лямбда-цигалотрин (49,85 г/л).

Відтак, причиною загибелі бджіл стало порушення норм чинного законодавства при обробці посівів ріпаку препаратами інсектицидної дії з діючою речовиною лямбда-цигалотрин.

Станом на 15 червня господарство-власник посівів добровільно відшкодувало фінансові втрати 12 з 17 пасічників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ВОЛИНІ БДЖОЛЯРІ СУДИТИМУТЬСЯ З АГРАРІЯМИ

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
17.06.2018 13:10
Переглядів697
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
24-09-2018 23-09-2018 22-09-2018 21-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг