Видали книгу про "геноцид на Волині очима польських жінок"

У Польщі 4 липня презентують нову книгу на тему Волинської трагедії. Її авторка – Анна Гербіч, бабуся якої народилася на Волині і в 1939 році втекла до Варшави.

Про це пише dorzeczy.pl.

Зі слів письменниці, книга про геноцид на Волині очима польських жінок.

"Героїням вдалося втекти від бандерівських ножів. Вони були справді дивовижними жінками. Важко собі уявити, що вони пройшли. На їхніх очах бандерівці палили свої села, вбивали своїх батьків, сусідів і родичів. І тоді ці жінки були вигнані совєтами з рідної землі. Їм руйнували життя, їм довелося почати все заново в новому, дивному місці. І все ж вони не здалися. Вони живуть до цього дня. У них є діти, онуки. Це їхня перемога над УПА", – розповіла вона.

Анна Гербіч зепевнила, що тій події на Волині досі не приділяють достатньої уваги в Польщі. Тому її нова книга буде "скромним внеском у боротьбу за зміну цієї неприйнятної ситуації".

Як пояснила авторка, у книзі – справжні історії польських жінок з Волині.

"Кількість емоцій, накопичених в оповіданнях моїх героїнь, величезна. Сцени з бійки шокують. Важко повірити в те, що в серці Європи в ХХ столітті людина могла зробити такі речі. Однак "Дівчата з Волирні" – це не різновид різких описів геноциду. Я також запитувала моїх героїнь про довоєнне життя на Волині. Це була чудова, багатокультурна, колоритна земля. Головні дійові особи згадують своє дитинство. Вишневі сади, пасіки, придорожні святині, церкви, що стоять поруч із синагогами та церквами. На жаль, ця земля була безповоротно знищена", – зауважила вона.

До слова, напередодні 75-річчя Волинської трагедії Волинь планує відвідати Президент Польщі Анджей Дуда.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
29.06.2018 13:10
Переглядів1130
Коментарів4
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
01:12
06.07.2018
Львів
Дуже добре,що ця книга видана.Тішусь,що нарешті виходить з багатолітнього мовчання тема одного з найбрутальніших Геноцидів 20 століття,винуватицею якого являється УПА,і жертвою якого були не лише поляки.
14:02
03.07.2018
В мене баба по мамі була переселенка з Холмщини (не Хелмщини!!!). Зараз Україну рвуть, бо ми слабкі. Як казав мін бойовий товариш: "поляки просто не бачили русскіх танків, то такі мудрі!"
19:11
29.06.2018
Анатолій
Луцький дослідник Іван Пущук написав унікальну книгу "Волиняни про "Волинь-43"... Ця книга-документ, написана на основі спогадів українців, які загинули від рук поляків на Волині. На основі документальних свідчень автор розвіює міф про те,що українці нібито вбили аж 100 тисяч поляків на Волині.За його даними, поляків від рук українців тоді загинуло не більше 9 тисячосіб. Аукраїнців від рук польських банд та польських поліцаїв на службі у німців загинуло понад 14 тисяч. Це не домисли автора, а свідчення людей, жертв трагедії,їх родичів. Щож, можна подякувати нашим сусідам-полякам за те, що ворушать трагедію Волині, створюючи нагоду українцям також сказати свою правду, висловити свій біль і погляд на ці події. Для справедливості треба українцям також написати книги спогадів про трагедію їх рідних і на Холмщині, про звірства і геноцид польських банд на цій українській етнічній території. Треба подякувати полякам за цю нагоду...
14:04
29.06.2018
лучанка
А спогади українських жінок,які втікали з польщі де ?Поляки забувають,що їхні робили те саме.
останні новини
23-09-2018 22-09-2018 21-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг