У волинській лікарні зможуть безплатно встановлювати штучні клапани серця

Завдяки проекту Світового банку "Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей" на Волині лікарі безкоштовно зможуть встановити штучні клапани серця для 150 людей. Операції на серці здійснюватимуть у Волинській обласній клінічній лікарні.

Наразі така можливість з′явилася для ста людей: 4 липня 100 штучних клапанів серця вартістю 69 225,00 євро розвантажили у Волинській обласній клінічній лікарні. Одночасно лікарня отримала 250 оксигенаторів для дорослих для операцій середньої складності, – повідомляє журналістка Мая Голуб.

Штучні клапани серця та оксигенатори закупили в рамках реалізації субпроекту "Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області".
Невдовзі фірма "Медітрейд" (MEDITRADE spol. s r.o.) поставить ще 50 штучних клапанів серця вартістю 34 612,5 євро. Оксигенатори та штучні клапани серця використовуватимуть для пацієнтів на безоплатній основі.

Завідувач кардіологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні Володимир Пецентій розповів, що у минулому році провели 58 операцій зі встановленням штучних клапанів серця для дорослих.

Із його слів, орієнтовно 250 дорослих пацієнтів у рік потребують заміни клапанів серця. Раніше у лікарні отримували штучні клапани серця від Міністерства охорони здоров'я до поставок в рамках реалізації проекту Світового банку.

Цього тижня у Волинській обласній лікарні планують здійснити першу операцію зі встановлення штучного клапана серця, закупленого за проектом.

Консультантка з управління субпроектом Світового банку у Волинській області Марія Адамчук зазначила, що на Волині немовлятам та дітям операцій на серці не роблять. Проте є винятки, коли приїжджають робити операції запрошені лікарі з Києва.

Зі слів головного лікаря Волинської обласної клінічної лікарні Івана Сидора, така допомога – це суттєве зниження вартості операції для пацієнтів завдяки оптовій закупівлі витратників.

Іван Сидор зауважив, що вартість одного штучного клапана серця становить орієнтовно 35 тисяч гривень.

Головний лікар додав, що на сайті Волинської обласної лікарні є інформація про постачання обладнання. Кожен може подивитись, що було поставлено у медзаклад.

Нагадаємо, що у квітні 2018 року Громадська організація "Київський економічний інститут" (Київська школа економіки) та управління охорони здоров'я Волинської ОДА підписали меморандум про співпрацю заради реалізації успішної реалізації проекту Світового банку в області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ВОЛИНІ ПІД АМБУЛАТОРІЇ ПЛАНУЮТЬ ОБЛАШТУВАТИ 17 ПРИМІЩЕНЬ

Довідково:

У Волинській області триває реалізація субпроекту "Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області" проекту Міністерства охорони здоров'я України та Світового банку "Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей". Журналістка Мая Голуб спільно з Київською школою економіки здійснюють моніторинг виконання субпроекту на Волині.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
11.07.2018 10:01
Переглядів3403
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-09-2018 20-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг