Поділитись:

Нардепи хочуть змінити правила маркування продуктів: як голосували волиняни

Середа, 11 липня 2018, 10:30
Нардепи хочуть змінити правила маркування продуктів: як голосували волиняни

Верховна Рада проголосувала в першому читанні законопроект "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів", який встановлює порядок маркування харчових продуктів та запровадження штрафів за надання недостовірної інформації на упаковці.

Відповідний законопроект № 8450 підтримали 226 народних депутатів, проти – 0, утрималися – 2, не голосували –114.

Волинські депутати голосували наступним чином: Ігор Гузь, Ігор Лапін, Ірина Констанкевич – "за", Сергій Мартиняк – "відсутній", Степан Івахів, Юрій Савчук – "не голосував".

Як зазначається в пояснювальній записці, прийняття проекту Закону дозволить забезпечити високий рівень захисту здоров'я та інтересів споживачів шляхом надання всієї необхідної інформації для здійснення споживачами свідомого вибору харчових продуктів та ввести відповідальність операторів ринку харчових продуктів, що відповідають за інформацію про харчові продукти, за введення споживачів в оману.

Законопроект дасть споживачам можливість визначати та належним чином використовувати харчові продукти та робити вибір, який відповідав би їх індивідуальним харчовим потребам.

Так, забороняється використання інформації, що може ввести споживача в оману, особливо у частині властивостей і характеристик харчових продуктів та наслідків їх споживання, а також у частині приписування харчовим продуктам лікувальних властивостей. Зазначена заборона поширюється також на рекламування та представлення харчових продуктів.

З огляду на те, що певні інгредієнти або інші речовини або продукти (такі як допоміжні речовини для переробки) можуть спричинити в деяких людей алергічні реакції або непереносимість, що становить небезпеку здоров'ю цих людей, проектом Закону передбачено надання інформації про вміст у харчових продуктах харчових добавок, допоміжних речовин для переробки та інших речовин чи продуктів, які, як свідчать дані проведених наукових досліджень, спричиняють алергічні реакції або непереносимість, так щоб споживачі могли зробити свідомий вибір, який є безпечним для них.

Проектом Закону регламентовано правила надання інформації про харчові продукти, продаж яких здійснюється дистанційним способом, у тому числі із застосуванням засобів дистанційного зв'язку.

З огляду на те, що заморожування та подальше розморожування певних харчових продуктів, особливо м'ясних і рибних продуктів, обмежує можливості їх подальшого використання і може мати вплив на їх безпечність, смакові та фізичні властивості, законопроектом встановлюється вимога щодо надання споживачеві інформації стосовно того, чи піддавався харчовий продукт розморожуванню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВОЛИНСЬКІ НАРДЕПИ ПІДТРИМАЛИ ПОСИЛЕННЯ ПОКАРАННЯ ЗА "П'ЯНІ АВАРІЇ"

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 лютого 2024
24 січня 2024
01 листопада 2023
24 липня 2023
05 липня 2023
12 травня 2023
27 січня 2023
15 січня 2023
22 грудня 2022
26 липня 2022