Через бездіяльність сільради громада на Волині ризикує залишитися без безплатної медицини

На Волині депутати сільської ради хочуть залишити мешканців без безплатного медичного обслуговування.

Про це в мережі Facebook написала головний редактор UA in Krakow Ольга Менько.

Депутати Зеленської сільради не хочуть з бюджету сільської ради дофінансувати 30 тисяч, щоб покрити заробітну плату працівникам фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП).

Зі слів Ольги Менько, населення сільської ради – 2500 осіб. Оскільки процес об'єднання в ОТГ ще триває, то свого лікаря тут немає.

Дільниця, до якої належить сільська рада і яка обслуговується двома лікарями, має 8000 осіб. До одного лікаря максимально може подати декларацію 2000 осіб. Із Зеленської сільської ради до цих лікарів змогли заповнити декларацію трохи більше 10 % населення. А 90 % лікарів не мають. Можна спробувати записатися до інших лікарів, але значна їх частина вже має максимальну кількість пацієнтів.

"Тому наразі ФАПи цим селам потрібні. Адже страренька бабуся, яка має проблеми з тиском, таки може сюди дійти. А от їхати невідомо скільки кілометрів на прийом до лікаря (бо на своїй дільниці лікар вже зайнятий) їй буде складно. А якщо і не може дійти, то з ФАПу раніше міг прийти фельдшер на виклик. Так само він міг прийти до хворої дитини. Тепер не зможе", – йдеться в дописі.

На наступний квартал район отримав менше коштів, з яких може забезпечити роботу ФАПів. Тому звернувся до сільської ради з проханням дофінансувати 30 тис. грн на зарплати медикам, щоби мешканці Зеленої і Волі Ковельської й надалі могли отримати потрібне медичне обслуговування. Але депутати вирішили не дофінансовувати. Хоча, зі слів мешканців, надлишок бюджету в сільради становить 2 мільйони.

Медики працювати без зарплати відмовляються. Тому якщо депутати не проголосують на наступній сесії за дофінансування, вони залишать жителів сіл без доступу до безкоштовної медицини в сільській раді.

"Особливо хочеться звернути увагу на депутатку Ірину Мороз. Бо в розмові з одним із медиків ця пані дуже файно маніпулювала, говорячи, що медики не мають права припинити працювати, бо інакше вони порушать клятву Гіппократа. Чому б медикам не попрацювати без зарплати? Вони ж не люди, вони ж їсти не повинні. Та й питання ж не в тому, що цих грошей в сільської ради немає. А в тому, що частина депутатів вирішила, за словами пані Ірини, створити форсмажорну ситуацію, щоби налякати і показати, хто тут головний", – зазначила Ольга Менько.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
08.08.2018 18:18
Переглядів1300
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
08:18
09.08.2018
Не фінансувати державну інфраструктуру для задоволення соціальних потреб населення - це погано. Її мусила профінансувати районна рада, але не зробила цього в повній мірі. Чому сільрада має дофінансовувати - мені чомусь незрозуміло. Чому персонал ФАПу має з'являтись на роботі без з/п - теж незрозуміло. Втім, усе має бути в рамках закону (КЗпП). А медики за будь-яких умов можуть залишатися людьми і так само, як і раніше, відвідувати хворих; це справа лише їхньої людяності, доброї волі і совісті. Все решта - напівправда і маніпуляція в дусі сучасної журналістики. Цікаво, навіщо користуватися плітками про нібито профіцит бюджету с/р у 2 млн грн. Також, зважаючи на розташування сіл Воля-Ковельська і Зелена, стає зрозуміло, що до мед. закладів Ковеля справді "невідомо скільки кілометрів": сідаєш на маршрутку/автобус і на скільки кілометрів треба, на стільки і їдеш. Ціна буде приблизно однакова, час трохи різний.
18:06
09.08.2018
Ольга
0
0
Профіцит - це не плітки. Ці слова підтверджують і депутати. В щодо лікарів у Ковелі - то так, жителям Ковеля нема до кого декларації заповнювати, то чого б з Волі Ковельських і Зеленої теж людей не приймати?)
останні новини
17-10-2018 16-10-2018 15-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг