Луцькі ЗМІ опинилися серед найменш "емоційних" в Україні (рейтинг)

Найбільший показник оціночних суджень журналістів та емоційної лексики в регіональних новинах зафіксовано в онлайн-ЗМІ Харкова (19 %) та Вінниці (19 %), найменший – у Луцьку (4 %) та Кропивницькому (2 %).

Такими є результати дослідження ГО "Інститут масової інформації", що було проведено в 10 регіонах України у серпні цього року.

За даними дослідження ІМІ, в період моніторингу експертами було виявлено 459 порушень у 5 тисячах новин. У середньому 9% новин у регіональних онлайн-ЗМІ виходило з емоційною лексикою або оціночними судженнями авторів новин, які порушували нейтральний контекст новинних повідомлень.

Найчастіше порушення стосувалися таких аспектів:

  • журналісти тлумачили подію із власними версіями чи інтерпретаціями, що не були підтверджені фактами;
  • давали невиправдані припущення та необґрунтовані висновки з приводу події, без фактологічного підтвердження;
  • необгрунтовано узагальнювали, гіперболізували масштаби або, навпаки, применшували значущість того, що відбувається.

Також траплялася власна емоційна оцінка якісних чи кількісних характеристики подій без фактологічного підтвердження, необґрунтоване визначення масштабності подій, негативно забарвлені емоційні визначення героїв публікації, нав'язування героям ярликів за вчинками, в яких їх підозрюють, та порушення презумпції невинності, зловживання емоційними епітетами та виразами "на жаль", "на щастя", "прикро" тощо, використання емоційних висловів та оцінок в новині без чітких меж авторства.

"У такому "чистому" й консервативному інформаційному жанрі, як новини, журналіст взагалі не має права коментувати матеріал. Не коментуючи й не оцінюючи ніяк, журналіст подає своїй аудиторії, по-перше, факти. По-друге, думки учасників події. По-третє, думки експертів. Кожний факт має компетентне джерело. Кожна думка має конкретного автора. Про джерела фактів і авторів думок журналіст повідомляє аудиторії. Таким чином, факти є автоматично відокремленими від висновків та оцінок, і це є професійним стандартом журналістики", — заявила Олена Голуб, медіа-експертка ІМІ.

Довідково:

В рамках дослідження було опрацьовано 5000 новин із 50 регіональних онлайн-медіа у 10 містах України (Вінниця, Дніпро, Запоріжжя, Кропивницький, Луцьк, Маріуполь, Одеса, Полтава, Ужгород, Харків). До моніторингу потрапили виключно новини з новинної стрічки інтернет-ЗМІ: статті, журналістські розслідування, аналітика, анонси, блоги, авторські колонки тощо не аналізуватися.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
30.08.2018 17:05
Переглядів659
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-09-2018 22-09-2018 21-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг