Як вплине на волинській бізнес Угода з Європейським Союзом про вільну торгівлю

Фото: Руслан Пилипчук

Волинські виробники будуть змушені працювати в нових умовах уже 1 січня 2016 року, адже вступає в дію Угода про асоціацію України з Європейським Союзом.

Це означає, що для місцевих виробників відкривається ринок 28 європейських країн, а це - близько півмільярда споживачів.

Експортери працюватимуть у рамках тарифних квот, котрі ЄС може збільшити. Такі товари як пшениця, м'ясо птиці можуть посісти верхні сходинки експортного потенціалу області. Окрім цього, Угода про асоціацію передбачає "асиметричне" скасування ввізних мит на користь України. Про це "Конкуренту" повідомив начальник управління з розвитку, інвестицій та європейської інтеграції Волинської ОДА Юрій Кресак.

"Перехідний період для України триватиме десять років. Цього часу цілком достатньо, аби волинські виробники адаптувались до нових конкурентних умов", -додає керівник управління.

Проте, перешкодою для виходу українських товарів на європейський ринок може стати різниця у стандартах, технічних регламентах, системах контролю якості та безпеки продукції.

"Наприклад, луцькі автобуси поки не можуть бути сертифіковані в Україні для імпорту в ЄС, і продукти харчування мають очікувати внутрішньої української сертифікації, яку визнає ЄС, а вона ще тільки має бути запроваджена на рівні держави", - пояснює Юрій Кресак.

Також є питання з адмініструванням тарифних квот, адже буде необхідно отримувати імпортну ліцензію, особливо, коли її потребує європейський імпортер. Часто європейські супермаркети хочуть купувати лише продукцію, котру виготовлено з дотриманням трудових стандартів ЄС, із нанесенням мінімальної шкоди довкіллю .

Отже волинському бізнесу слід буде активно співпрацювати з владою, аби у наступному році законодавчі та інституційні зміни у царині торгівлі були прогнозовані.

"У нас не лишилося часу на хвилювання, лишився час лише для модернізації та адаптації в нових умовах", - підсумував керівник нового управління

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
17.12.2015 14:18
Переглядів480
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
19-06-2018 18-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг