Посіпаки-помічники нардепів від Волині: рейтинг

В мережі з'явився унікальний сервіс під назвою "Посіпаки". Так тут грайливо і по-дружньому називають помічників народних депутатів. Очевидною тут є аналогія із відомими мультиплікаційними героями – жовтавими чоловічками, основне покликання яких – служити сильному лідеру.

Posipaky.info – це реєстр помічників народних депутатів, яких на сайті зареєстровано близько 74 тисяч імен.

"Конкурент" завдяки ресурсу склав рейтинг нардепів від Волині за кількістю їх помічників.

Ігор Гузь - 30 посіпак

Щоб дістатися до крісла у Верховні Раді, Ігореві Гузю довелося таки добряче "попосіпакувати" в інших народних обранців. Починаючи з 2002 року, під час четвертого скликання Верховної Ради Гузь допомагав на громадських засадах Володимирові Бондарю (тоді Блок Віктора Ющенка "Наша Україна" – нині голова фракції "Солідарність" у Волинській обласній раді).

На п'ятому скликанні політик працював на волинського депутата з блоку "Наша Україна" Володимира Карпука безкоштовно.

З 2007 до 2012 року Гузь "підсобляв" нинішньому віце-прем'єр-міністру з гуманітарних питань та міністру культури в другому уряді Яценюка В'ячеславу Кириленку. Працював спершу на громадських засадах, потім – на платній основі.

Сам же Гузь, опинившись у Верховній Раді в 2014 році, взяв у свою команду аж 30 "посіпак", дев'ять з яких працюють на платній основі. Всі інші – безкоштовно.

Так, в команді нардепа працюють, отримуючи при цьому зарплатню, член "Національного Альянсу" Зоя Бойченко, помічниця Ігоря Гузя ще з часу роботи заступником голови Волинської облради Наталія Будчик, колишній начальник відділу охорони культурної спадщини Луцької міської ради і екс-голова Горохівської РДА Сергій Годлевський, менеджер групи "Фіолет" Марина Хромих.

Сергій Мартиняк - 23 посіпаки

Народний депутат від Волині Сергій Мартиняк також був посіпакою. Вперше це сталося у 2006-2007 роках. Працював Мартиняк на регіонала Анатолія Горбатюка. Під час шостого скликання – був у штабі помічників депутата Верховної Ради з Луцька від "Батьківщини" Миколи Потапчука.

Сергій Мартиняк вигравав депутатські перегони до ВР двічі. Під час сьомого скликання мав аж 30 посіпак, десять з яких працювали на платній основі. Ставши депутатам нового, восьмого скликання, звузив штаб своїх помічників. Зараз Мартиняку допомагають 23 особи: п'ять отримуть зарплатню, інші – на громадських засадах.

Незмінними посіпаками нардепа є викладач кафедри міжнародних відносин Алла Міщенко, депутат Луцької міської ради Олександр Пиза. Допомагає Мартиняку у депутатській діяльності також дочка відомого бізнесмена Василя Токарського Тетяна Токарська.

Ігор Лапін - 20 посіпак

Ігор Лапін, народний депутат восьмого скликання не має посіпацького досвіду. Проте зайнявши крісло у Верховній Раді, як і інші колеги по будівлі під скляним куполом, без допомоги помічників не обходиться. Нардепу допомагають 20 чоловік, чотири з яких отримують зарплатню за свою роботу. Серед них громадський активіст Юрій Моклиця, а також Наталія Костик, Вікторія Климчук та Олег Степанюк.

Юрій Савчук - 18 посіпак

У 2012 році Юрій Савчук вперше став нардепом від партії "УДАР" і мав тоді аж 29 помічників. Серед них і тодішній лідер "УДАРу" на Волині Ігор Алєксєв.

Після виборів 2014 року у Савчука лишилося лише 18 "посіпак", більшість з яких працювало у попередній каденції.

Степан Івахів - 13 посіпак

Степан Івахів лише один раз був помічником у свого товариша та бізнес-партнера, нині покійного, Ігоря Єремеєва під час четвертого депутатського скликання з 2002 по 2006 роки. Згодом, набравшись досвіду, бізнесмен спромігся очолити свій "посіпацький" штаб, ставши нардепом спершу сьомого, а пізніше й восьмого скликання.

З 2012 по 2014 рік Степан Івахів мав 19 помічників, п'ять із яких отримували зарплатню з бюджету. Здобувши перемогу на позачергових виборах до Верховної Ради у 2014 році, посадовець вирішив значно звузити колектив своїх посіпак до 13 чоловік. Тепер чотири особи працює за гроші, інші дев'ять – на громадських засадах.

Незмінними помічниками Степана Івахіва останніх двох скликань є директор благодійного фонду "Патріот Волині" Наталія Маленицька, Андрій Цибенко, Володимир Бащук і Наталія Попова.

Волонтерка, активістка Євромайдан-SOS Анастасія Розлуцька, працюючи на платній основі на посадовця під час сьомого скликання, з 2014 року покинула штаб Івахіва.

Автор:випусковий редактор Василь Бідун
* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
18.12.2015 18:15
Переглядів2467
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-07-2018 22-07-2018 21-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг