Луцька райрада погрожує міським депутатам

Обранців громади Луцького району обурило звернення депутатів з обласного центру в якому вони просять сільські та селищні ради відшкодувати витрати за утримання дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади Луцька.

Про це стало відомо у пятницю, 22 квітня, під час засідання сесії Луцької районної ради.

Своє прохання Луцька міська рада аргументувала недостатністю коштів бюджету на фінансування та утримання ДНЗ та нестачею місць у садочках для задоволення потреб саме міста.

Як зазначено у відповіді від райради:"По-перше, згідно зі статтею 53 Конституції України держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної освіти у державних і комунальних навчальних закладах. По-друге, діючим законодавством не визначено, що надання дошкільної освіти здійснюється лише за місцем реєстрації. Тобто в Україні запроваджено принцип екстериторіальності освіти. По-третє, згідно з даними міської ради, із 10 727 дітей, які відвідують міські ДНЗ, 801 (або 7,5%) – жителі навколишніх населених пунктів. За інформацією сільських, селищних рад району, із 2 108 дітей, які відвідують районні ДНЗ, 161 (або 7,6%) – жителі міста Луцька та Рожищенського, Горохівського, Ківерцівського районів".

Районні депутати переконані, що діючи за логікою міських депутатів, вони б мали вимагати відшкодування коштів за утримання вихованців районних ДНЗ у Луцької міської ради та районних рад їхніх сусідів.

"Виходячи з вищевикладеного, вважаємо звернення міського голови та рішення Луцької міської ради від 5 лютого 2016 року № 3/102 неприпустимими та такими, що порушують законні права громадян України, жителів району, на безоплатну дошкільну освіту", – сказано у відповіді до Луцькради.

Районні обранці громади наполягли на тому, щоб це рішення Луцької міської ради було скасовано. Підтримали звернення у райраді одноголосно.

"Пропонуємо рішення, яке суперечить партнерським відносинам між обласним центром та Луцьким районом, скасувати. Інакше будемо змушені приймати адекватну відповідь, а такі дії є неприпустимим в теперішній непростий час", – завершили депутати району.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
27.04.2016 16:40
Переглядів1072
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
14:13
28.04.2016
лучанка
Як це все вже дістало! Яка безкоштовна освіта? Це все наші податки (мешканців міста)! Чому за мої сплачені податки мають навчатись діти, батьки яких не платять цих податків у місто? Якщо платять у районах, то хай там діти їхні і вчаться! Все правильно! Підтримую міську раду! Для міських діток місць немає у садках. У нашій групі 43 дитини! З цих 43-х дітей значна частина не з Луцька! То хай або відшкодовують, або водять своїх дітей у районах.
останні новини
19-07-2018 18-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг