"Волиньвугілля" не має збуту через Ахметова

Через конфлікт, який виник між Донбаською паливно-енергентичною компанією Рината Ахметова та Міністерством енергетики, шахти на Заході країни недофінансовуються.

Собівартість продукції державних вугледобувних підприємств "Львіввугілля" та "Волиньвугілля" зараз набагато вища ринкової. Підприємства у збитках і боргах, їх працівники місяцями не отримують заробітну плату, - повідомляє видання INSIDER.

"Ми за кілька сот мільйонів гривень можемо підвищити видобуток цих підприємств, що наблизить їх до рентабельності, - говорить співрозмовник видання у міністерстві. - Але, у нас є величезна проблема - це вугілля нікуди дівати".

Вугледобувні підприємства на Заході країни виробляють вугілля газової групи, призначений для спалювання трьома ТЕС генкомпанії "Західенерго". Контрольний пакет акцій цієї генерації холдинг Ахметова придбав в 2011 році. Вже на той момент частина блоків Бурштинської ТЕС була синхронізована з енергосистемами інших країн і виробляла електроенергію на експорт.

Зараз компанія Ахметова купує для "Західенерго" лише невеликий обсяг вугілля держпідприємств. Більшу частину палива для цієї генерації ДТЕК везе через усю країну зі своїх компаній "Добропіллявугілля" і "Павлоградвугілля", які також добувають газову марку.

У зв'язку з цим у міністерстві натякають, що якщо ДТЕК продасть "Західенерго", проблем з іншими його активами буде менше. На цю пропозицію ДТЕК стає в позу чесного комерсанта.

В будь-якому випадку, довго дотримуватися нейтралітету не вийде. Або Ринат Ахметов поділиться своїми активами, або Міністр енегргетики Володимир Демчишин піде у відставку.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
19.12.2015 10:15
Переглядів604
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
13:44
19.12.2015
Альберт
Непогана стаття, цікаво чи правдв? Чи "закидуха"?))
13:43
19.12.2015
Лучанин
Цікаво, навіть і не думав що Ахметов і тут)
останні новини
23-06-2018 22-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг