В ягодах чорниці з Полісся "зашкалює" вміст радіонуклідів

На ринках з'явилися перші чорниці. Їх якість перевіряють ветеринарні лабораторії, що працюють на ринках.

З'ясувалося, що в ягодах з Полісся (Волинь, Рівненщина) вміст радіонуклідів вдвічі перевищує норму, – пише газета Експрес.

Придбані на ринку чорниці з Полісся перевірили у ветеринарній лабораторії. Результат вражає: при нормі 500 бекерелів вміст цезію у чорниці вдвічі вищий.

"Цезій – водорозчинний, тому легко переходить з грунту в рослини, – пояснює Ганна Блонська, завідувачка радіологічного відділу Регіональної державної лабораторії ветмедицини. – Це небезпечно, адже, потрапляючи в організм, радіоактивні речовини накопичуються в ньому, а ми їх не відчуваємо. З часом вони вражають кісткову тканину, призводять до хімічних порушень у клітинах. Відтак, збільшують ризик виникнення онкологічних захворювань. Допустима норма для дорослої людини – 500 бекерелів на кілограм, для дитини – 50. Дослідження ж показують, що у деяких поліських ягодах показники радіактивного цезію перевищують норму вдвічі. Відносно чисті ягоди зі Здолбунівського району".

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
08.06.2016 14:23
Переглядів1371
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-06-2018 20-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг