"Банк Форум" відсудив у фірми, причетної до групи "Континіум" 33 мільйони доларів

За рішенням Господарського суду Рівненської області ТОВ "Золотий екватор" має повернути зліквідованому банку "Банк Форум" заборгованість у розмірі 32 мільйони 800 тисяч доларів.

Господарський суд Рівненської області задовольнив позов Публічного акціонерного товариства "Банк Форум", в особі уповноваженого Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію банку, про стягнення з ТОВ "Золотий екватор" і ТОВ "Сетерус" заборгованості за кредитом. Про це повідомляє інформаційно-аналітичний портал "Четверта влада".

Відповідне рішення суд ухвалив 6 жовтня 2015 року.

У середині 2014 року Національний банк України відкликав банківську ліцензію ПАТ "Банк Форум" і в фінустанові розпочалася процедура ліквідації. Також була призначена уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Банк Форум". Від імені банку ця особа і звернулася наприкінці 2014 року до Господарського суду Рівненської області з вимогою повернення кредитних коштів, наданих ТОВ "Золотий екватор".

Суд встановив, що між ПАТ "Банк Форум" та ТОВ "Золотий екватор" 29 березня 2013 року був укладений кредитний договір. Згодом сторони уклали ще кілька додаткових угод. За кредитним договором та додатковими угодами ТОВ "Золотий екватор" отримало від банку 50 мільйонів 218 тисяч 983,35 доларів. Усі кошти підприємство зобов`язалося повернути не пізніше 31 грудня 2013 року. Поручителем виступило ТОВ "Сетерус".

Натомість, до кінця 2013 року підприємство спромоглося повернути лише близько 17,5 мільйонів доларів. Тож сторони уклали додаткові угоди і продовжили терміни повернення кредитних коштів до кінця 2014 року. Однак, компанія, схоже, і не збиралася повертати решту коштів, оскільки станом на 22 грудня 2014 року ТОВ "Золотий екватор" продовжувало боргувати банку 31 мільйон 825 тисяч 694,54 доларів.

Банк звернувся до компанії-позичальника із вимогою повернути кредитні кошти разом із нарахованими процентами і пенею, однак ТОВ "Золотий екватор" її проігнорувало.

Відповідач ТОВ "Золотий екватор" у суді заперечило позов, посилаючись на те, що з 13 червня 2014 року ПАТ "Банк Форум" не мав правових підстав надавати банківські послуги та здійснювати нарахування відсотків за користуванням кредитом і те, що уповноважена особа Фонду гарантування вкладів не має законної підстави на виконання функцій представництва ПАТ "Банк Форум", а так само на вчинення юридичних дій по пред'явленню вимоги на дострокове погашення кредиту та пред'явлення позову.

Суд критично поставився до заперечень відповідача і вирішив стягнути з ТОВ "Золотий екватор" на користь ПАТ "Банк Форум" заборгованість по поверненню кредитних коштів у розмірі 31 мільйона 825 тисяч 694,54 доларів, що еквівалентно 500 мільйонам 3 тисячам 971 грн., та нараховані проценти за користування кредитом в розмірі 974 тисяч 661,90 доларів, що еквівалентно 15 мільйонам 312 тисячам 621 грн.

Також в дохід держави з ТОВ "Золотий екватор" суд вирішив стягнути понад 73 тисячі гривень судового збору. В частині стягнення з підприємства 363 тисяч 627,85 доларів пені суд відмовив.

23 жовтня цього року рішення суду набрало чинності і суд видав наказ про примусове виконання рішення.

Справу на майже 33 мільйони доларів розглядав Вадим Торчинюк, колишній партнер колеги покійного Єремеєва - нардепа Сергія Мартиняка.
Автор: Громадське.ТБ

Цікаво, що справу розглядав голова Господарського суду Рівненщини Вадим Торчинюк. Останній до роботи в суді був партнером і працівником у фірмах нинішнього народного депутата із Волині Сергія Мартиняка, який у Верховній Раді входить до складу депутатської групи "Воля народу". Її до своєї смерті очолював народний депутат із Волині Ігор Єремеєв. Крім того, сім`я судді Вадима Торчинюка у добрих стосунках із сім`єю партнера Ігоря ПалиціОлександра Лазорка.

Обидві фірми ТОВ "Золотий екватор" і ТОВ "Сетерус" пов`язували саме із Ігорем Єремеєвим та його оточенням. Товариство з обмеженою відповідальністю "Сетерус" (раніше називалося "Пром-газ-інвест", - авт.) у 2011-2013 рр. належало ТОВ "Завод "Галичина" і кіпрській компанії "Даркод Оверсіз Лімітед". Остання є засновником і у ТОВ "Золотий екватор". Згодом ТОВ "Сетерус" переоформили на Володимира Солтиса.

Що ж до ТОВ "Золотий екватор", то окрім "Даркод Оверсіз Лімітед" воно має ще одного кіпрського співзасновника - "ОВГ Оіл Вест Лімітед". Як пише видання "Наші гроші", ці "кіпріоти" також є засновниками інших компаній із групи "Континіум": ТОВ "Континіум-Укрнафто-Ресурс", ТОВ "Вест Ойл Груп" (WOG), ТОВ "ТД "Континіум-Галичина". До того ж колишній директор "Золотого екватора" Людмила Вороніна займала аналогічну посаду і в "Континент Нафто Трейді".

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
25.12.2015 13:28
Переглядів561
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
19-06-2018 18-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг