За літо на Волині негода пошкодила два гектари лісу

У відділі лісового господарства Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства пояснили, чим важлива санітарна вирубка лісів.

Як відомо, з 2 серпня санітарну вирубку дерев, яку раніше заборонив відповідним розпорядженням голова ОДА, відновили. Про це повідомив начальник відділу лісового господарства ВОУЛМГ Борис Бабеляс.

"Таке рішення вкрай необхідне. Насамперед тому, що в наших лісах, як і в Житомирській, Рівненській, інших областях України, стрімко поширюються шкідники, які знищують здорові дерева. Тому із санітарними заходами зволікати не варто, зазначають науковці. Ми провели ознайомчі семінари в усіх районах, долучали до цієї роботи владу, громадськість. Усі мали змогу переконатися, що проблема загибелі соснових насаджень дійсно є і вона потребує негайного вирішення. Це на власні очі побачили депутати обласної ради, які також побували на ділянках лісу, де є осередки розповсюдження шкідниківі в результаті самі наголошували на необхідності проведення санітарних рубок", – зазначив він.

Крім того, на Волині в результаті буревіїв пошкоджено майже 2 тисячі гектарів лісу.

"Ті повалені вітром дерева також не можна залишати в лісі, бо мине час і вони стануть осередком поширення шкідників. Вже не кажучи про те, що втрачається технічна якість деревини. Щоб ви розуміли, які від такої бездіяльності матеріальні втрати для бюджету, скажу лише, що вартість ділової деревини в межах 1700 грн, тоді як дров – 170 грн", – повідомив Бубеляс.

Загалом у Волинській області площі санітарних рубок останніми роками не зросли. Ті додаткові площі рубок, які виконувались облуправлінням у 2013 і 2015 році, зумовлені об'єктивними обставинами. А минулого року санітарні рубки проводилися внаслідок масштабних лісових пожеж через аномальну спеку.

Крім того, зі слів лісника, погоджено, що нині при плануванні проведення відповідних санітарно-оздоровчих заходів за тиждень до проведення обстеження інформуватимуть головів районних державних адміністрацій, сільських та селищних голів в зоні діяльності відповідного лісогосподарського підприємства для надання можливості взяти участь в обстеженні разом зі спеціалістами, громадськими активістами та природоохоронними організаціями.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
20.08.2016 09:26
Переглядів894
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-08-2018 16-08-2018 15-08-2018
Вибір редактора

Рейтинг