Понад півроку – і 4 тисячі порушень: "Волиньгаз" звітує про планові перевірки

Із метою підвищення рівня безпеки при користуванні газом у побуті, фахівці "Волиньгазу" провели планово-технічне обслуговування у понад 66 тисяч помешкань волинян.

За сім місяців 2016 року під час перевірок було виявлено більше 4 тисяч порушень, – повідомили у прес-центрі компанії.

Також працівникам "Волиньгазу" довелося відключити 575 газових приладів в оселях волинян, оскільки наявні порушення становили загрозу для життя та здоров'я мешканців.

Основними причинами аварійних ситуацій та нещасних випадків при користуванні газом у побуті традиційно лишається самовільне встановлення й заміна волинянами газових приладів та їх використання не за призначенням.

Також частим порушенням серед волинян є нехтування перевіркою тяги та недотримання в належному стані димових та вентиляційних каналів. Від правильної роботи ДВК безпосередньо залежить здоров`я та життя людей. Відповідальність за їх безпечну експлуатацію та техобслуговування у житлових будинках покладається на балансоутримувачів, в ОСББ - на голову, у приватних будинках - на власників (чи орендарів).

Власник чи балансоутримувач повинен своєчасно викликати для чистки димо- та вентканалів спеціалізовану організацію, яка має ліцензію та дозвіл від управління Держпраці. Результати перевірки ДВК оформляються відповідним актом. Після проведення перевірки, відповідний акт, що засвідчує їх перевірку та прочистку повинен бути переданий до газорозподільної компанії.

Якщо акт перевірки не наданий до ПАТ "Волиньгаз" у встановлений термін або має негативний висновок, спеціалісти підприємства будуть змушені відключити споживача від газопостачання. Адже несправність ДВК загрожує виникненням аварійної ситуації та отруєнням мешканців.

Як свідчить статистика, найбільшу кількість отруєнь чадним газом спричиняє саме відсутність тяги. Натомість, цьогоріч лише близько 60% споживачів подбали про свою безпеку та надали до "Волиньгазу" відповідні акти.

"Користувачі газових приладів з відводом продуктів згорання в димоходи – котлів та водонагрівачів, повинні бути особливо пильними. При несправності ДВК шкідливі продукти горіння не виводяться назовні та накопичуються у приміщенні. Також, згідно вимог, якщо у помешканні споживачів встановлено газові прилади, які працюють цілий рік, то періодичну перевірку ДВК необхідно проводити двічі на рік – весною та восени – перед початком опалювального сезону. Тому аби бути в безпеці, перед початком холодів споживачам необхідно привести димові та вентиляційні канали до належного стану", - пояснює директор технічний ПАТ "Волиньгаз" Сергій Галянт.

Споживачі можуть переглянути перелік організацій, які мають ліцензію встановленого зразка на перевірку та прочистук ДВК тут.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
02.09.2016 16:51
Переглядів730
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-07-2018 19-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг