Швейцарці планують інвестувати у виробництво синтетичного пального з вугілля на Волині

Швейцарські інвестори планують реалізувати проект вартістю понад мільярд євро, котрий полягає у виробництві синтетичного пального з вугілля.

"Вугільною галуззю нашого краю зацікавилися інвестори з Швейцарії. Вони планують збудувати на Волині завод з переробки твердого палива на моторне масло і світлі нафтопродукти. Для цього готові вкласти понад мільярд євро", – повідомив на прес-конференції міський голова Нововолинська Віктор Сапожніков. Про це пише видання "ВОДТРК".

За словами посадовця, цей потужний інвестиційний проект нещодавно підтримав Кабінет Міністрів України. Вже затверджено відповідну урядову Постанову.

"Міністерству енергетики і вугільної промисловості України у місячний термін доручено укласти підприємством і приватним партнером угоду про сумісну діяльність відносно передачі об'єкта незавершеного будівництва шахти №10 "Нововолинська" ДП "Волиньвугілля", а також шахт "Великомостівська", "Лісова", "Межірічанська" (Державна частка – 37,6 відсотка) до сумісного господарського комплексу підприємства приватного партнера на договірній основі згідно з Законом України "Про державне партнерство" без зміни права власності на строк проектування і будівництва та подальшого розвитку структури технологічного комплексу до 50 років", – наголосив він.

Віктор Сапожніков розповів про плюси запланованого проекту: "Біля десятої шахти планується будівництво заводу з переробки вугілля на синтетичне паливо. Є основні показники проекту: технологічна річна потужність промислового комплексу – це бензин – 760 тисяч тонн; створення додаткових робочих місць – 16,6 тисяч; збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів – 7 мільярдів гривень; заміна імпорту моторного палива на 23 відсотки і збільшення виробництва моторного палива на 1,6 мільйона тонн".

Нововолинський міський голова переконаний, якщо вдасться реалізувати проект, то за три з половиною роки буде не тільки добудована десята шахта, а й з'явиться новий завод, що забезпечить місто новими робочими місцями.

Найближчим часом відбудеться декілька ділових зустрічей зацікавлених сторін щодо реалізації інвестиційного проекту на Волині.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
11.01.2016 09:55
Переглядів591
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-07-2018 21-07-2018 20-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг