Поділитись:

Нацбанк зберіг обмеження на валютному ринку

Четвер, 15 грудня 2016, 16:51

Національний банк України подовжив чинні тимчасові обмеження на грошово-кредитному та валютному ринках у зв'язку з наявністю ризиків для цінової та фінансової стабільності.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Зокрема, продовжують діяти такі обмеження:

  • обов'язковий продаж надходжень в іноземній валюті на користь юридичних осіб на рівні 65%;
  • 120-денний строк розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів; одноденний строк резервування гривні для купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку;
  • заборона на дострокове погашення кредитів від нерезидентів;
  • купівля готівкової валюти фізичними особами на суму до 12 тис гривень в день;
  • ліміт на зняття готівки з валютного рахунку на суму до 250 тис гривень в день тощо.

Як зазначив заступник голови НБУ Олег Чурій, насамперед, посилилися ризики для досягнення мети щодо інфляції в 2017 році: зросла невизначеність внаслідок посилення політичної напруженості, а також підвищилася ймовірність затримки надходження офіційного фінансування через повільне впровадження заходів, передбачених загальною програмою України з МВФ.

У випадку зниження зазначених ризиків та за наявності сприятливих передумов на грошово-кредитному і валютному ринках та в українській економіці в цілому, Національний банк планує продовжити поступово пом'якшувати тимчасові обмеження, встановлені даною постановою.

А поки що Національний банк зробив обмеження безстроковими.

Термін дії не буде встановлюватися для всіх обмежень, крім двох: про обов'язковий продаж надходжень в іноземній валюті і граничний термін для розрахунків за операціями експорту та імпорту товарів. Відповідно, ці дві вимоги встановлюються на термін 6 місяців до 15 червня 2017 року і можуть бути змінені достроково або видовжені у разі необхідності.

Надрукувати
мітки:
коментарів