Поділитись:

За нелегальну зарплату підприємців чекають великі штрафи

Четвер, 29 грудня 2016, 09:14
За нелегальну зарплату підприємців чекають великі штрафи

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав бізнес забезпечити виплату своїм працівникам заробітної плати на рівні не менше ніж мінімальна у 3,2 тисячі гривень.

Прем'єр-міністр застеріг роботодавців від зловживань, наприклад щодо оформлення працівника на півставки, неповний робочий день, – інформує Еспресо.

Гройсман нагадав, що було розширено повноваження органів влади, зокрема органів місцевого самоврядування, щодо перевірок на підприємствах. Виявлені розбіжності у тому, що людина працює повний робочий день, а оформлена як на неповний, каратиметься штрафом у сотні тисяч гривень.

За недопуск відповідальних осіб на підприємство для здійснення перевірки також передбачені штрафні санкції.

За недопущення держінспектора праці до проведення перевірки юридичні та ФОПи повинні будуть сплатити штраф: в розмірі до трьох "мінімалок" (у 2017 році – 9600 грн) у всіх випадках недопущення інспекторів до перевірки, крім випадку, коли темою перевірки є неоформлення трудових договорів з працівниками та виплата зарплат в "конверті"; в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (320 000 грн), у разі недопущення держінспектора праці до перевірки, коли вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску.

"Не треба нікому бавитися, – підкреслив Гройсман. – Людина, яка працює, має отримати нормальну заробітну плату – не менше ніж 3200 грн", що відповідає споживчому кошику.

"Я не хочу нікого карати, просто прошу усіх роботодавців: поважайте своїх працівників, нарахуйте заробітну плату, яку вони чесно заробили, не менше рівня мінімальної заробітної плати 3200 грн, сплатіть за них внески у Пенсійний фонд, і ситуація в країні почне налагоджуватися", – підкреслив Гройсман.

Прем'єр-міністр зауважив, що уряд оголосив про підвищення мінімальної заробітної плати два місяці тому, що забезпечило достатній час роботодавцям для проведення розрахунків і вивчення питання.

Надрукувати
мітки:
коментарів
10:00
14 квітня 2024
09:09
11 квітня 2024
10 квітня 2024
30 березня 2024
29 березня 2024
27 березня 2024
18 березня 2024