Поділитись:

Чому Луцьк комфортний для життя?

Вівторок, 03 січня 2017, 11:36
Чому Луцьк комфортний для життя?

В Україні склали рейтинг міст за комфортом життя.

У лідерах опинилися Вінниця і Харків, недалеко від них – Луцьк. А в аутсайдерах – Запоріжжя і Кропивницький. "Сегодня" проаналізувала список і дізналася, де і чому в Україні жити добре.

Рейтинг склали за результатами опитування сайту безкоштовних оголошень olx.ua. Всього було опитано 33 тисячі українців. Вони ставили бали (від 1 до 7) за десятьма критеріями: чистота міста, зручність транспортної інфраструктури, робота комунальних служб, доброзичливість жителів, вартість життя.

Максимальна кількість балів, які могло набрати те чи інше місто, обмежувалася 70, проте вищий бал жоден населений пункт не отримав. До максимального показника наблизилася Вінниця, набравши половину, – місто стало кращим в шести категоріях. Його вважають найчистішим в країні, а вінничан – найбільш чуйними. "Срібло" отримав Луцьк, з кращого у місті, на думку українців, спортивна і розважальна інфраструктура. На третьому місці – Харків. Замкнули першу п'ятірку Рівне та Львів.

Чому Луцьк комфортний для життя?

А ось серед аутсайдерів рейтингу – Запоріжжя з поганою екологією і Дніпро, де українців не влаштовує дефіцит спортивних і культурних закладів. Третє місце з кінця поділили Житомир і Херсон. Там відзначені проблеми з екологією, безпекою та інфраструктурою

Особливості

"Сегодня" дізналася у укладачів рейтингу особливості деяких міст. Так, на думку респондентів, найгірше до сусідів відносяться в Житомирі та Івано-Франківську – вони стали одними з найбільш недружніх, а найбруднішими містами українці назвали Херсон і Миколаїв. Разом з тим краща інфраструктура для дітей – у Вінниці та Харкові, а найбезпечнішим визнали Чернівці.

Не за грішми

Експерти відзначають одну цікаву деталь: місце міста в рейтингу не залежить від середньої зарплати в регіоні. Так, наприклад, Київ, де традиційно найвищі зарплати, виявився тільки на 9-й позиції, хоча середній оклад в столиці майже вдвічі вище, ніж у Вінниці, – 8 751 грн проти 4 379 грн (дані Держстатистики на жовтень 2016 року). При цьому перша трійка за цим показником серйозно поступається головним аутсайдерам: якщо в Запоріжжі отримують в середньому 5,3 тис грн, то в Тернополі лише 3,7 тис грн. Економіст Олександр Охріменко вважає, що позначається ситуація з інфраструктурою і засобами, які на неї витрачаються.

"Тут однозначно виграють невеликі міста, що видно на прикладі Вінниці, де за інфраструктурою просто легше стежити. Той же Київ у цьому плані дуже сильно роздутий, та ще й поділений на два береги", – резюмує він.

Надрукувати
мітки:
коментарів