Поділитись:

В Україні переглянуть договори оренди сільськогосподарських земель

Четвер, 21 січня 2016, 10:52
В Україні переглянуть договори оренди сільськогосподарських земель

В Україні переглянуть договори оренди сільськогосподарських земель

Державна служба з питань геодезії, картографії й кадастру ініціює перегляд договорів оренди земель державної форми власності сільськогосподарського призначення.

Метою такої вимоги є встановлення справедливої орендної ставки у відповідності із чинним законодавством і ринковими реаліями. Про це йдеться у повідомленні Держгеокадастру.

Як повідомляють у Держслужбі геодезії, станом на кінець 2015 року, в Україні із суб'єктами господарювання укладено 50,762 тисяч договорів оренди земель сільгоспзначення державної форми власності.

При цьому проведений відомством моніторинг укладених договорів показав, що більше від половини – 51% – укладено з орендною ставкою нижче 3% від нормативної грошової оцінки землі, що суперечить чинному законодавству.

"У абсолютних цифрах це 25 661 договір. Ще 8% (4 131) угод відповідають вимогам законодавства, тобто ставка плати за користування землею в них дорівнює 3% від НГО. По 38% (19 196) договорів орендна ставка визначена на рівні 4-7% від НГО. Мінімум угод – 3% (1 774) визначають орендну плату у 8% та більше від НГО, що наближено до вартості користування сільськогосподарськими землями приватної форми власності", – уточнюється у повідомленнні.

Найбільша кількість договорів із заниженою вартістю оренди чинна у Запорізькій, Полтавській, Одеській та Київській областях.

"Жодної угоди оренди сільгоспземель державної власності із орендною ставкою менше 3% не укладено у Харківській та Миколаївській областях, у Донецькій області укладено 1% таких договорів", – додають у відомстві.

"Немає жодної причини, чому державна земля з відповідними якісними показниками має надаватися в користування фактично безкоштовно. Тому ми ініціюємо перегляд договорів оренди з метою приведення їх, по-перше, у відповідності із вимогами законодавства й, по-друге, з ринковими реаліями", – зауважив голова Держслужби геодезії Максим Мартинюк.

"У більшості областей орендарям вже надіслали пропозиції про необхідність приведення умов договорів до вимог законодавства. У Чернігівській та Івано-Франківській областях про необхідність внесення змін повідомлені 100% суб'єктів господарювання, у Дніпропетровській – 92,3%, Волинській – 75%", – повідомляють у відомстві.

Мартинюк додав, що з урахуванням ринкової кон'юнктури й сформованої в Україні аграрної практики фахівці вважають найбільш оптимальну вартість оренди землі на рівні 8% від нормативної грошової оцінки, термін дії договору – 7 років.

В Україні переглянуть договори оренди сільськогосподарських земель

Надрукувати
мітки:
коментарів