Поділитись:

Як на Волині створюють дитячі іграшки (фоторепортаж)

Середа, 01 лютого 2017, 21:00

Яскраві, чудернацькі, м'які, котрі можна обійняти, або ж пластмасові, складені з різноманітних деталей – іграшки для дітей завжди приносять радість. Купуючи їх у магазині, ми рідко звертаємо увагу на те, з яких матеріалів чи складників виготовлені ці предмети дитячої забавки. А дарма...

Ділове видання Волині "Конкурент" побувало на виробництві компанії "Тигрес" та дізналося, як та з чого саме виготовляють м'яконабивні та пластмасові дитячі іграшки, а також дитячий одяг та постіль.

* * *

М'ЯКОНАБИВНІ ІГРАШКИ ТА ОДЯГ

Екскурсію ми розпочали з виробництва м'яконабивної іграшки. Початковим етапом виробничого процесу є робота у відділі дизайну, де провідні дизайнери компанії створюють моделі іграшок. Спершу на комп'ютерах вони відтворюють зовнішній вигляд іграшки та аксесуари. Після цього за допомогою вироблених лекал та підібраних матеріалів спеціалісти кроять тканину на частини відповідної форми та розміру для пошиття з них перших зразків іграшок у невеликому швейному відділі.

Швейний відділ, де дизайнери працюють над пробними варіантами нових іграшок><span class=Швейний відділ, де дизайнери працюють над пробними варіантами нових іграшок

Дизайнер Катерина: Дизайнер Катерина: "Надихаємося дітьми, гарною погодою, музикою. Самі створюємо гарний настрій, бо живемо в творчій обстановці. До нас часто приходять на екскурсії зі шкіл, де малеча розповідає нам свої побажання. Намагаємося втілювати їх в життя"

Дизайнери компанії постійно відвідують виставки та займають призові місця на конкурсах><span class=Дизайнери компанії постійно відвідують виставки та займають призові місця на конкурсах

Також тут працюють над новими колекціями та зразками одягу та постелі><span class=Також тут працюють над новими колекціями та зразками одягу та постелі

Після створення нової іграшки, дитячого одягу чи постелі, на погоджувальній раді керівники відділу збуту, маркетингу та дирекція затверджують новинки. Новинки відшивають спершу невеликими партіями. Якщо вона активно продається, то наступну партію збільшують та відшивають більшим тиражем.

Перший виробничий етап відбувається у відділі розкроювання та пошиття, де здійснюється формування розкладки для крою чергової партії іграшок та розкрій. Тканина приходить сюди у великих рулонах, де за допомогою великих ножів відтинається одним рухом (адже замість ножиць тут спеціальні закроювальні станки).

Компактна комп'ютеризована вишивальна машинка працює за простою схемою: відповідна програма вноситься на комп'ютер, після чого за допомогою заданих параметрів на тканині викроюються ті чи інші елементи. Саме на цій машинці зазвичай випробовують свої пробні варіанти іграшок.

Вишивальна машина SWF одноголовочна><span class=Вишивальна машина SWF одноголовочна

Щодня, перед тим, як працівник приступить до роботи, перевіряється стан здоров'я та техніка безпеки. Після етапу розкроювання матеріали передають у швейний відділ, де швеї з'єднують вирізані елементи іграшок чи одягу між собою.

Працювати потрібно дуже обережно><span class=Працювати потрібно дуже обережно

Майбутні подушки-валентинки)><span class=Майбутні подушки-валентинки)

Дванадцятиголовчі машини, які в момент відшивають цілу партію замовлення><span class=Дванадцятиголовчі машини, які в момент відшивають цілу партію замовлення

Швейні потужності підприємства><span class=Швейні потужності підприємства

Після цього зшиті деталі іграшок передають у відділ набивки. У цьому відділі є два устаткування: розчісувальна та набивочна машини. Перша необхідна для того, щоб "розчесати" волокно, яким наповнюють іграшки, оскільки його привозять на виробництво в спресованому вигляді.

Після "розчісування" силіконізоване волокно, яке, до речі, є гіпоалергенним матеріалом, безпечним для дітей, збільшується в об'ємі. Друга – для наповнення волокном зшитої іграшки.

У такому пухкому вигляді волокно залишається після У такому пухкому вигляді волокно залишається після "розчісування"

Набивочна машина працює як пилосос: втягує волокно та наповнює ним іграшку><span class=Набивочна машина працює як пилосос: втягує волокно та наповнює ним іграшку

Після набивання в іграшках залишається отвір, через який її наповнювали волокном. Тож фінальною стадією виробництва іграшки стає робота декорувальниць в декорувальному цеху. Тут іграшки приводять до такого вигляду, в якому вона з'являється на полицях магазинів: зашивають отвір, причісують, прикріплюють бирку.

Наприклад, до дитячого одягу закріплюють фурнітуру (застібки та ґудзики), при потребі прасують, кріплять етикетки, бирки чи наклейки. Це завершальний етап, адже після цього іграшки чи одяг відвантажують на склад.

Зашивають собачку)><span class=Зашивають собачку)

ПЛАСТМАСОВІ ІГРАШКИ

Наприкінці 2011 року паралельно з монтажем пластмасової іграшки польської торгової марки "Wader", компанія "Тигрес" розпочала власне виробництво пластмасових іграшок. Виробнича лінія складається з термопластавтоматів австрійського виробника "Engel" та видувних машин. Пластмасові іграшки ТМ "Тигрес" виготовляють із безпечної, екологічно чистої сировини – поліпропілену (країни Європейського Союзу) та барвників (Україна та Швеція).

Начальник виробництва Валентин Пушкар зазначив, що процес виробництва дитячої пластмасової іграшки нескладний.

Спершу завантажується в матеріальний циліндр сировина, яка подається за допомогою вакуума. У матеріальному циліндрі під тиском та високою температурою сировина розмішується та переходить із твердого стану в рідкий. Пластмаса розплавляється (при цьому не виділяючи диму, пару, чи запаху через замкнутий цикл виробництва).

Під тиском сировина вприскується в прес-форму, формується та декілька секунд охолоджується. Потім форма відкривається, виштовхується на падає на конвеєр. Із конвеєра деталь іграшки забирає оператор, який перевіряє якість та наявність гострих кутів, які потрібно усунути.

Поліпропілен><span class=Поліпропілен

Усі деталі складаються в ящик та відправляють на пакувальну дільницю, де перевіряється кількість одиниць, колір деталей та ставиться контроль якості. Після цього ящики з деталями іграшок відправляють на монтаж, де працівники збирають усі деталі в готову іграшку.

Як розповів начальник дільниці монтажу продукції Олександр Ткаченко, формують іграшки дві бригади по 30 людей в кожній у двох однакових цехах.

У збиральному цеху виконують завершальний монтаж основних частин><span class=У збиральному цеху виконують завершальний монтаж основних частин

Готові іграшки пакують у ящики та відвозять на склад, де товар зберігається перед відправленням.

На складі – іграшки, дитячий одяг та постіль власного виробництва, а також товари від партерів На складі – іграшки, дитячий одяг та постіль власного виробництва, а також товари від партерів "Wader" та "Canpol"

Фірмова вантажівка><span class=Фірмова вантажівка

Приміщення підприємства в с.Липини><span class=Приміщення підприємства в с.Липини

Автор: Наталка ВОСКРЕСЕНСЬКА

Фото: Руслан ПИЛИПЧУК

Надрукувати
мітки:
коментарів
14:20
10:31