Поділитись:

У Луцьку показали унікальні загублені пам'ятки Радзивіллів (відео)

П'ятниця, 03 лютого 2017, 17:52

Герб Радзивіллів, унікальні портрети, денарії Вітовта, свищики та пломби – ці та інші експонати, знайдені археологами за 2016 рік, презентували у Волинському краєзнавчому музеї 1 лютого.

Найбільш знаковими виявилися дослідження проведені фахівцями музею спільно з польськими колегами на території селища Олика, – інформує Громадське.Волинь.

"Настоятель місцевої церкви ксьондз Юрій звернувся з проханням про обстеження Крипту Костелу Святої Трійці. При огляді на місці виявилося, що проводити археологічні розкопки дійсно складно, бо крипт завалений сміттям. Тому в цьому році ми обмежилися виключно його прибиранням. Проте, такі, здавалося, не досить наукові роботи, як прибирання сміття дали досить цікавий науковий матеріал", – розповідає завідувач відділу давньої історії Волинського краєзнавчого музею Михайло Вашета.

Зокрема, було знайдено зображення, виготовлені з білого металу. Науковці визначили, що це портрети великого канцлера Литовського Альбрехта Станіслава Радзивілла та його дружини Кристини Анни Любомирської.

У музеї припускають, що більшість представників князівського роду Радзивіллів поховані у костелі, а знайдені металеві пластини із зображеннями портретів та герба були натрунними бляхами, розташованими на саркофагах.

На презентації, окрім пам'яток Радзивіллів, були представлені: денарії Вітовта з надкарбуванням та речі побуту, виявлені в ході робіт у селі Дубище на ймовірному місці існування Введенського монастиря, що згадується в документах з 14 століття.

Серед інших важливих археологічних досліджень у 2016 році – відкриття плану Городища в селі Буяни Луцького району, що існувало ще за часів Київської Русі. Також, було проведено розвідки з шурфуванням на поселеннях у селі Іванівка Горохівського району, місті Володимирі-Волинському та багатьох інших.

Надрукувати
мітки:
коментарів
22 лютого 2019
15:12
09:15
21 лютого 2019
20:00