Поділитись:

"У нас надлишкова кількість лікарень", – головний медик Волині

П'ятниця, 10 лютого 2017, 21:55

На Волині знаходиться надлишкова кількість лікарень. Саме тому в малопотужних лікарнях у лікарів не достатньо практики, оскільки для підвищення його кваліфікації фізично не вистачає пацієнтів.

Про це розповів начальник управління охорони здоров'я Волинської обласної державної адміністрації Ігор Ващенюк у прямому ефірі ток-шоу "Протилежний Погляд LIVE" у п'ятницю, 10 лютого.

"Госпітальний округ – це функціональне об'єднання лікувальних закладів для надання спеціалізованої вторинної медичної допомоги населенню, яке проживає на цій території. Не буде генерального директора, який буде вирішувати, де і куди відправляти фінанси чи як має працювати та чи інша лікарня. Створення госпітальних округів – це спроба полікувати пацієнтів. Ми розуміємо, що в нас надлишкова кількість лікарень, і ті ресурси, які б могли працювати на послугу, на допомогу в реанімації, на безкоштовні ліки, на інші програми в нас, на жаль, витрачаються на стіни, на заробітну плату персоналу, на абсолютно непродуктивну роботу. Тут два аспекти: медичний (я б його поставив на перше місце) та економічний", – наголосив він.

Із його слів, лікарі у малопотужних лікарнях в лікаря мають недостатньо практики через нестачу пацієнтів, тож не можуть фахово займатися своєю роботою.

"Якщо хірург оперує один раз у два тижні чи місяць, то він не може бути кваліфікованим хірургом. Безпечніше людину доставити в ту лікарню, де їй може бути надана хороша медична допомога. Статус інших лікарень... Пропонується створити раду госпітального округу, куди входитимуть представники районної ради, районної адміністрації, представники територіальних об'єднаних громад, медичні представники і працівники обласної державної адміністрації, які будуть колегіально вирішувати справи. Це рішення буде не остаточне. Закон про місцеве самоврядування ніхто не відміняв. Я тут взагалі загроз не бачу ніяких. Те, що лікарень забагато – точно", – резюмував Ігор Ващенюк.

Надрукувати
мітки:
коментарів
12 грудня 2019
20:00
11 грудня 2019
10 грудня 2019
09 грудня 2019