Поділитись:

"Ми прийняли політичне рішення", – депутат Волиньради про госпітальні округи

П'ятниця, 10 лютого 2017, 22:42

Створення госпітальних округів на Волині – політичне рішення.

Про це сказав депутат Волинської обласної ради, голова постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства та дитинства Олександр Зінчук у прямому ефірі ток-шоу "Протилежний Погляд LIVE" у п'ятницю, 10 лютого.

"На комісії ми визначилися з п'ятьма округами. Ми приймали до уваги і стратегічні питання, і питання доїзду, і питання невдоволеності населення. На мою думку, проект цієї реформи неузгоджений на місцях. Він має дуже мало соціальної підтримки – не було проведено роботи по роз'ясненню цієї реформи. Ви повинні зрозуміти: у нас за 20 років 20 міністрів. Кожен міністр приходить зі своєї концепцією, і ми фактично 25 років стоїмо на голому місці. Тому ми прийняли політичне рішення. Що стосується Любомля, то там цільова госпітальна база. Ми керувалися якраз соціальними аспектами і політичними. Основа реформи, яка пропонується, – це австралійська система клінікоспоріднених груп, коли оплата надається за надану медичну послугу. Для мене особисто, як для хірурга, система госпітальних округів здається нав'язаною зверху без узгодження з громадами. На мою думку, треба було починати з реформування фінансових потоків, встановлення плати за послугу, а вже далі громади самі б зрозуміли, що їм вигідно об'єднатися на конкретних засадах", – підкреслив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "У НАС НАДЛИШКОВА КІЛЬКІСТЬ ЛІКАРЕНЬ", – ГОЛОВНИЙ МЕДИК ВОЛИНІ

Начальник управління охорони здоров'я Волинської обласної державної адміністрації Ігор Ващенюк зазначив, що навіть якщо в області створити вісім госпітальних округів, то послуги, які будуть там надаватися, будуть дороговартісними.

"Дійсно, вперед потрібно було пустити плату за послугу. Тоді було б зрозуміло, що лікарня, яка хоче бути центром госпітального округу, зобов'язана мати відділення екстренної допомоги з цілодобовим чергуванням фахівців усіх спеціальностей. Більшість лікарень не зможуть забезпечити таким чергуванням усіх спеціалістів, тому що це дорого. І навіть, якщо гіпотетично ми створимо вісім госпітальних округів та поставимо туди дороговартісне обладнання, на якому буде робиться одна-дві процедури, то це по-перше, викинуті гроші, які могли б працювати ефективніше, а по-друге, яка буде вартість цієї послуги. Державна агенція з закупівель не буде залежна від органів місцевої влади, і там будуть прописані чіткі критерії, тому вартість цієї послуги буде дуже висока і ця послуга не буде якісна. Питання складне, але я думаю, що ми знайдемо якесь рішення", – резюмував він.

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 серпня 2019
19 серпня 2019
13 серпня 2019
12 серпня 2019
09 серпня 2019
06 серпня 2019
05 серпня 2019
31 липня 2019
29 липня 2019
27 липня 2019
25 липня 2019
23 липня 2019