Поділитись:

Волинський посадовець-хабарник відбувся штрафом

Четвер, 23 лютого 2017, 21:00

Ілюстративне зображення><span class=Ілюстративне зображення

Адміністратор сервісного центру № 0742 Регіонального сервісного центру МВС (Ковель) у Волинській області Петро Зейко, якого разом із начальником цього центру Віталієм Новіковим у вересні 2016 року спіймали на хабарі, відбувся штрафом в розмірі 22 тисячі гривень з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади строком на один рік.

Посадовець одержав неправомірну вигоду в розмірі 1 500 гривень за забезпечення безперешкодної здачі екзамену з теорії та практики водіння у ТСЦ № 0742.

Про це сказано у вироку Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 14 лютого 2017 року.

Так, під час розслідування корупційного скандалу в органах колишнього МРЕВ було з'ясовано, що чиновники, яких затримали за підозрою в одержанні хабара в особливо великому розмірі, це начальник Ковельського територіального сервісного центру МВС Віталій Новіков та провідний спеціаліст-адміністратор Петро Зейко. Матеріалів, зібраних військовою прокуратурою, було достатньо не лише щоб оголосити особам про підозру.

Під час обушуку працівниками СБУ, військової прокуратури та Нацполіції><span class=Під час обушуку працівниками СБУ, військової прокуратури та Нацполіції

Пізніше львівський Шевченківський суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці. Проте сидіти за ґратами вони не стали, а внесли заставу у розмірі 500 тисяч гривень та 150 тисяч гривень відповідно.

Під час досудового розслідування між військовим прокурором Луцького гарнізону підполковником юстиції Євгеном Давидовим та обвинуваченим 15 січня 2017 року було укладено угоду про визнання винуватості, якою Петро Зейко беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 368 КК (карається штрафом від однієї тисячі до тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років).

"Враховуючи ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу обвинуваченого, його щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, позитивну характеристику обвинуваченого, притягнення його до кримінальної відповідальності вперше, наявність на утриманні неповнолітнього сина, що в цілому істотно знижує ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, та беззастережне визнання своєї винуватості, сторони вказаної угоди вважають за можливе призначити узгоджене покарання за вчинене кримінальне правопорушення у виді штрафу в розмірі 1 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 22 100 гривень із позбавленням права обіймати посади в органах державної влади терміном на 1 рік", – йдеться в документі.

Запобіжний захід, обраний щодо Петра Зейка, до вступу вироку в законну силу суддя Петро Бойчук залишив без змін – у вигляді застави 150 тисяч гривень, яку було вирішено повернути заставодавцю.

Також з волинського посадовця стягнули 7 376 гривень за залучення експертів на проведення експертизи спеціальних хімічних речовин та судово-технічної експертизи друкарських форм.

Окрім того, судом було скасовано арешт, накладений на майно, яке було вилучено під час обшуку за місцем проживання: документи на легкові автомобілі та іноземні документи щодо здійснення операцій із вищезазначеними автомобілями, 400 доларів США, 500 гривень, 200 злотих та 16 900 гривень, які було вилучено під час обшуку в приміщені ТСЦ № 0742.

Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд протягом 30 днів з дня його проголошення.

Надрукувати
мітки:
коментарів
24 лютого 2020
22 лютого 2020