Поділитись:

Як на Волині підтримуватимуть агробізнес

П'ятниця, 10 березня 2017, 09:19

На Волині обговорили чинні ефективні програми фінансування невеликих агрогосподарств.

Зокрема, у волинських аграріїв є можливість скористатися програмою "АгроКУБ" та отримати в кредит до 500 тисяч гривень на 12 місяців, – повідомляє відділ інформаційної політики Волинської ОДА.

Зауважимо, що при цьому позичальники отримують кредитні канікули на перші 6 місяців користування коштами. Тобто півроку клієнти сфери агробізнесу виплачують тільки відсотки, решту часу – суму боргу з відсотками рівними частинами.

Разом із тим, успішно діє програма фінансового лізингу сільськогосподарської техніки. Лізинг надається на термін до 3-х років погашення кредиту, при цьому техніка, що закупляється, виступає як застава.

Крім цього, "Приватбанк" укладає партнерські угоди з реалізаторами техніки. На Волині прикладом цього є угода, укладена з ПП Бартощук, за умовами якої покупці сплачуватимуть лише 1 % річних за перший рік користування лізингом.

Представники "Приватбанку" презентували програми пільгового кредитування, що фінансуються з обласного бюджету в рамках Комплексної програми розвитку АПК Волинської області на 2016-2020 роки. Згідно зі стратегічним документом, відшкодовуються відсотки кредитів комерційних банків у національній валюті (до 2-х облікових ставок НБУ), взятих для:

  • будівництва і реконструкції міні-доїльних залів або молокопроводів (для фермерських господарств та сімейних фермерських господарств);
  • будівництва та реконструкції картопле-, овоче- та фруктосховищ та об'єктів переробки плодоовочевої продукції (для суб'єктів господарської діяльності);
  • будівництва (облаштування) забійних цехів (для суб'єктів господарської діяльності);
  • придбання тракторів потужністю не більшою 1,4 тягового класу та причіпного інвентарю до них (для фермерських господарств, в обробітку яких до 50 га землі та особистих селянських господарств);
  • започаткування агробізнесу в сільській місцевості (молодим особа до 35 років).

Варто наголосити, що цього року обласним бюджетом передбачено 600 тисяч гривень на виконання перерахованих програм. Окрім цього, діятиме програма пільгового кредитування з державного бюджету.

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 лютого 2020
17 лютого 2020
16 лютого 2020