Поділитись:

Сезонна робота в Україні і Польщі: скільки платять і кого шукають

Понеділок, 13 березня 2017, 15:47

З початком весни стали з'являтися сезонні вакансії як від українських роботодавців, так і від наших найближчих сусідів – у Польщі та Чехії.

Про це повідомляють "Вести".

"Найширший асортимент пропозицій очікується на початку квітня", – розповідає Катерина Мащенко, керівник експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна.

У топі пошуку – садівники і ландшафтні дизайнери, тобто стартував сезон облагородження прибудинкових територій; студенти на час відпусток штатних співробітників, але з перспективою постійного працевлаштування (маркетологи, юристи, бухгалтери, програмісти, тестувальники ігор, водії, адмінперсонал); будівельники, зокрема для виконання ремонту квартир і їх перепланування, – покупці все частіше шукають житло з початковим ремонтом, а "перекроювання" квартир і будинків стало затребуваним у більшості українців у зв'язку зі спрощенням правил оформлення перепланування. Також є попит на репетиторів і аграріїв у зв'язку з прийдешнім ЗНО і з початком польових робіт відповідно.

"При цьому, у порівнянні з минулим роком, приріст вакансій в агросфері становив 150 %, – говорить Тетяна Пашкіна, HR-експерт. – Причина – "немодність" цих професій в останнє десятиліття і, як наслідок, брак подібного виду фахівців".

Аграрії і садівники

З початком польових робіт уже почався пошук сезонних робітників в аграрні компанії: механіків сільгосптехніки (з п від 12 тис. грн на місяць), озеленювачів (5-7 тис. грн на місяць), менеджерів з продажу насіння, добрив і самих рослин. В останньому випадку працювати доведеться в розплідниках рослин або в офісі аграрних компаній (5-7 тис. грн на місяць + відсотки від обсягу продажів). І, безумовно, перевага віддається кандидатам з аграрною освітою, адже успішність продажів буде залежати від того, наскільки продавець зможе дати кваліфіковану пораду щодо підбору потрібного сорту рослин і розповісти, в який ґрунт, в якому місці потрібно його садити.

Також затребувані садівники і ландшафтні дизайнери (5-10 тис. грн на місяць – залежно від складності робіт) – все більше житлових комплексів будується за містом, і в гонитві за клієнтами забудовники здають житло в експлуатацію вже з облагородженою прибудинковою територією: з клумбами, газонами і декоративними деревами. Такі фахівці цієї весни можуть претендувати на зарплату від 10 тис. грн на місяць за восьмигодинний робочий день.
Знайти роботу можна і в межах міста. Комунальні підприємства пропонують вакансії з благоустрою міських газонів. За подібну роботу навіть без досвіду готові платити 6 тис. грн в місяць.

Студенти під час канікул

На сайтах великих компаній і рекрутингових агентств вже з'явилися форми заявки для студентів на стажування з подальшим працевлаштуванням.

"Пік таких пропозицій припаде на квітень-травень – роботодавці шукають працівників, які б могли замінити на час літніх відпусток штатний персонал. Як правило, потрібні маркетологи, юристи, бухгалтери, програмісти, тестувальники ігор, водії, адмінперсонал та ін. ", – розповідає Катерина Мащенко. – Не дивлячись на те, що працевлаштування має тимчасовий характер, шанс залишитися в штаті досить великий. Адже в компаніях зацікавлені в гнучких, креативних молодих співробітниках, які в курсі нових тенденцій і прагнуть до розвитку. Залежно від посади, платити за стажування обіцяють від 5 тис. грн на місяць".

У таких країнах як Польща, Чехія, Німеччина, Данія і навіть Австралія, де найбільш прогресивний аграрний сектор в рамках міжнародних програм з обміну студентами є потреба в учнях і випускниках аграрних вузів з України віком від 18 до 35 років, – кажуть в компанії Any Way, що займається питаннями стажувань за кордоном. – Справа в тому, що для наших студентів тамтешня зарплата нечувана – від 40 тис. грн на місяць, і вони, як то кажуть, тримаються за роботу зубами і трудяться старанніше, ніж місцева молодь. Цей підробіток вигідний нашим студентам ще й тому, що, набравшись досвіду у просунутих аграріїв і зібравши енну суму, після повернення в Україну вони відкривають власні дрібні господарства".

Репетитори, вихователі, медики в табори

У розпалі попит на педагогів.

"Шукають як репетиторів для випускників шкіл, так і для майбутніх першокласників, – розповідає Анна Самойленко, засновник експрес-курсів підготовки до ЗНО" Тести на ОК ". – Для підготовки до ЗНО найчастіше цікавляться педагогами, які рік-два тому закінчили профільний вуз і самі складали ЗНО. До таких репетиторів у школярів більше довіри, адже молоді викладачі ще недавно самі були "в їхній шкурі". Молодим репетиторам готові платити від 100 грн/год ".

Репетитори затребувані, бо відповідальніше готуватися до ЗНО школярів змусило скорочення кількості спеціальностей і вузів, в які можна подавати документи (раніше можна було подавати 15 заяв на 5 спеціальностей, зараз – 9 заяв на 4 спеціальності). Особливим попитом користуються викладачі математики.

"Через те, що в минулому році 15 % випускників не змогли подолати пороговий бал з цього предмету, в цьому році випускники серйозніше поставилися до підготовки", – пояснює Тетяна Юденко, репетитор з математики і фізики. Плюс до всього батьки, які працюють, вже починають підшукувати нянь на літо для дітей дитсадівського віку. Їм готові платити від 80 грн / год. Освітян та медиків запрошують працювати і в дитячі табори вихователями на зарплату від 12 тис. грн/місяць.

Ресторатори, веломеханіки, менеджери з прокату

Потрібні будуть і веломеханіки (їм готові платити від 6 тис. грн/місяць) – катання на велосипедах, як вид активного відпочинку, в Україні стає все популярнішим і особливо затребуване у весняно-літній період.

"Уже розробляються умови конкурсу, за результатами якого буде відомо, на скільки в цьому році буде більше точок муніципального байк-шеринга, – говорить Дмитро Білоцерківець, радник мера Києва. – Також відкриються точки прокату роликів ".

Приватні підприємці за 5-6 тис. грн/місяць шукають працівників в пункти прокату електросамокатів, смарт-дошок тощо. Їхнє завдання – стежити за справністю цієї техніки і обслуговувати її.

Також з приходом весни традиційно відкриваються літні майданчики кафе і ресторанів, з'являються стрітфуди і лаундж-зони. Тому потрібні люди для продажу їжі та напоїв на весняно-літній сезон. У столиці за таку роботу пропонують від 5 тис. грн на місяць плюс чайові.

Сезонні робітники за кордон

На сезонні польові роботи (з/п – від 10 злотих / год (60-70 грн)), дипломованих аграріїв (до 100 тис. грн/місяць), виноробів (100 тис. грн/місяць), а також будівельників (до 60 тис. грн/місяць) кличуть в Польщу і Чехію.

"Попит на українців завжди був високий – на таку роботу місцеві жителі йдуть неохоче, та й невигідні "свої" роботодавцю, їм потрібно платити значно більшу з/п. Але зараз число подібних вакансій в Польщі і Чехії збільшилася. Причина: через жорсткість видачі віз, через недавні теракти в Європі зменшилася кількість українців, які працюють в Німеччині і Данії. І там звільнилося багато робочих місць, але "свої" не настільки вигідні, тому шанс на працевлаштування з'явився у більшої кількості найближчих і менш багатих сусідів – поляків і чехів ", – пояснює Тетяна Пашкіна, HR-експерт.

Сантехніки, електрики, "плиточники"

Весна – час ремонтів. І в цьому сезоні через спрощення правил оформлення перепланування охочих кардинально змінити своє житло (збільшити кімнати за рахунок лоджій, об'єднати санвузли тощо) очікується більше.

"Шукають невеликі будівельні бригади з 3-4 чоловік: сантехнік, електрик, гіпсокартонщик і плиточник, – каже Євген Лісничий, менеджер з підбору персоналу компанії "Затишний будинок". – Оплата відрядна, є робота і на ставку 5-7 тис. грн/тиждень.

"Крім того, продажу квартир, в порівнянні з минулими роками, впали. І щоб залучити покупців, будівельні компанії намагаються пропонувати їм житло з початковим ремонтом і, відповідно, шукають фахівців і бригади для цього", – додає Вадим Андрєєв, менеджер з продажу компанії LinevichGroup.

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 вересня 2019
20 вересня 2019
17 вересня 2019
15 вересня 2019
14 вересня 2019
12 вересня 2019
10 вересня 2019
09 вересня 2019
06 вересня 2019
05 вересня 2019
01 вересня 2019
23 серпня 2019