Поділитись:

На Волині масово всихають сосни

Вівторок, 28 березня 2017, 18:50

У волинських лісах спостерігається раптове і масове всихання сосен.

Такий невтішний факт зафіксували лісівники Любомльського району і здійняли тривогу. Науковці застерігають: якщо не вжити термінових заходів, хворі дерева стануть розплідником шкідників, які заражають здорові дерева, – повідомляє телеканал "Нова Волинь".

Пейзаж в окремих кварталах держпідприємства "Любомльський лісгосп" змушує задуматися: з-поміж зелених пишних сосен добре помітне гілля з жовтою засохлою хвоєю. Як повідомив лісничий держлісгоспу Василь Романюк, ще донедавна дерева на ділянках були цілком здорові.

Причини розповсюдження шкідника та захворюваність дерев науковці, які прибули на Волинь, пояснюють зміною клімату. Власне, це проблема не лише для Волині, а й багатьох регіонів України та Європи.

Саме потепління створює сприятливі умови для виживання і розповсюдження шкідників. Єдине, чим наразі можуть зарадити науковці, – вивезти вражені дерева.

"Практика показує, що найперше ми повинні ліквідувати проблему санітарним рубанням. На жаль, деревина не придатна в якості ділової", – пояснив старший науковий співробітник поліської філії УкрНДІЛГ" Василь Бородавка.

Шкідники ж уражають дерева надто швидкими темпами. Упродовж місяця вони здатні знищити його повністю. Тому ушкоджені ділянки терміново потрібно вирубувати. Але зробити це лісівникам не дозволяють численні законодавчі нововведення.

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 березня 2019
18 березня 2019
13 березня 2019
10 березня 2019
09 березня 2019
06 березня 2019
27 лютого 2019
21 лютого 2019
14 лютого 2019