Поділитись:

Чи зникнуть черги на кордоні

Понеділок, 08 травня 2017, 07:40

"Станом на 08:00 годину ранку 08 травня автомобільних черг на кордоні з Польщею не зафіксовано. У жодному з пунктів пропуску. Жодної машини…" Як вам така інформація до вранішньої кави?!

Доведено, що кава смакує краще зі свіжими новинами – когось цікавить курс долара, хтось гортає гороскоп чи шукає прогноз погоди, а комусь подавай гарячу інформацію… про автомобільні черги у пунктах пропуску.

Черги на кордоні – це роками сформована особливість Волині як регіону, її стала характерна риса (як родючі ґрунти, густі ліси чи глибоководні озера). І для більшості волинян вони стали звичною і невід'ємною частиною життя, від якої залежить фінансове становище сім'ї, впевненість у завтрашньому дні, віра у можливість жити по-європейськи (як не крути, а Польща, хоч і близько, але нам до неї ще ой як далеко!).

А тепер повернімось до початку. НЕМАЄ ЧЕРГ НА КОРДОНІ. Реакція пересічного волинянина: "Круто, немає черг на кордоні!" чи "Що за блін? Чому немає черг на кордоні?"

Логічний ланцюжок: якщо немає автомобільних черг, то закордон ніхто не їде, тобто "ловити" там нічого, тобто в Україні все "пучком", і нам нічого там не треба. Фантастично, ірреально… словом ПОВНА МАЯЧНЯ. Тож "Що за блін?" більш ймовірно, і варто хвилюватись.

Ні для кого не секрет, що черги на українсько-польському кордоні створюють переважно самі ж волиняни. Намагаються заробити копійчину, вони перевозять сигарети та алкоголь, і ладні годинами бездіяльно просиджувати в авто в очікуванні перетину кордону. В середньому один "вояж" приносить близько 500 гривень (це, звичайно, якщо не нахабніти і не намагатись "зірвати джекпот"), на які можна купити якісні харчі у польських супермаркетах, ще й решта залишиться.

А де і яким чином на Волині можна чесно заробити 500 гривень на день??? Отож-бо, знав би прикуп, жив би в Сочі. Просто так вам їх ніхто не дасть, а щоб заробити – доведеться добряче попрацювати. А поряд – кордон: купив кілька блоків сигарет, зібрав веселу компанію таких же "бізнесменів", скочив у авто – і гайда "на працю".

І так щодня. Їдуть невтомні волиняни закордон, аби сім'ю нагодувати, і за "комуналку" заплатити, і дітям на навчання відкласти, ще й дружині нові черевички купити. І життя дійсно налагоджується, майже по-європейськи…

Ось і виходить, що черги на кордоні – наче лакмусовий папірець для визначення якості життя волинян. Якщо є черги, значить прагнуть заробити, значить поповнюють сімейний бюджет. Прикро тільки, що відбувається це в обхід закону і ні на крок не наближує нас до рівня європейської країни. Але це вже зовсім інша і сумна історія…

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 лютого 2019
19 лютого 2019
18 лютого 2019
15 лютого 2019
13 лютого 2019
12 лютого 2019
11 лютого 2019
09 лютого 2019
05 лютого 2019
04 лютого 2019