Поділитись:

Житлові субсидії по-новому: що змінилось

Середа, 24 травня 2017, 18:54

З 1 травня 2017 року, на підставі внесених 26 квітня 2017 року Урядом змін у Постанову № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", в Україні діє оновлена програма житлових субсидій.

На основі змін з травня буде проведено перепризначення субсидій на наступний рік та розраховано її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон, – повідомляє Департамент соціальної політики.

Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім'ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення.

Виплата частини зекономлених субсидій у вигляді "живих грошей" відбуватиметься на підставі заяви громадянина

Механізм монетизації частини зекономлених субсидій передбачає грошову виплату енергоощадним родинам – еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.

До 1 липня 2017 року підприємства-виробники чи підприємства-виконавці послуг з газо- та електропостачання в паперовому та електронному вигляді повинні надати структурному підрозділу з питань соціального захисту населення списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням суми невикористаної державної допомоги.

Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву до департаменту соціальної політики Луцької міської ради, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.

Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, або у відділеннях Укрпошти, має здійснюватися субсидіантом самостійно. На момент подання заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим.

Збільшується соціальна норма для непрацездатних

Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується до 75 кв. м. (крім сімей громадян, які відмовились від встановлення приладів обліку).

Зміни в опалювальний період

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив'язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.

Кому повторно необхідно подавати документи на оформлення субсидій?

Заяву і Декларацію про доходи заново треба подавати сім'ям, які:

  • орендують помешкання;

  • мають зміни у складі сім'ї: хтось прописався чи виписався;

  • хочуть отримати субсидію на тверде паливо.

Про що потрібно повідомляти фахівців соцзахисту?

Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомляти департамент соціальної політики Луцької міської ради про наступні зміни:

  • складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався;

  • соціального статусу членів сім'ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;

  • про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень;

  • набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.

Надрукувати
мітки:
коментарів
12 серпня 2019
15:11
05 серпня 2019
03 червня 2019
22:07
31 травня 2019
24 травня 2019
13 травня 2019
02 травня 2019
26 квітня 2019
24 квітня 2019
08 квітня 2019
04 квітня 2019
17 березня 2019
13 березня 2019
10 березня 2019
16:31
01 березня 2019