Поділитись:

Житлові субсидії по-новому: що змінилось

Середа, 24 травня 2017, 18:54

З 1 травня 2017 року, на підставі внесених 26 квітня 2017 року Урядом змін у Постанову № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", в Україні діє оновлена програма житлових субсидій.

На основі змін з травня буде проведено перепризначення субсидій на наступний рік та розраховано її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон, – повідомляє Департамент соціальної політики.

Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім'ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення.

Виплата частини зекономлених субсидій у вигляді "живих грошей" відбуватиметься на підставі заяви громадянина

Механізм монетизації частини зекономлених субсидій передбачає грошову виплату енергоощадним родинам – еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.

До 1 липня 2017 року підприємства-виробники чи підприємства-виконавці послуг з газо- та електропостачання в паперовому та електронному вигляді повинні надати структурному підрозділу з питань соціального захисту населення списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням суми невикористаної державної допомоги.

Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву до департаменту соціальної політики Луцької міської ради, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.

Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, або у відділеннях Укрпошти, має здійснюватися субсидіантом самостійно. На момент подання заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим.

Збільшується соціальна норма для непрацездатних

Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується до 75 кв. м. (крім сімей громадян, які відмовились від встановлення приладів обліку).

Зміни в опалювальний період

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив'язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.

Кому повторно необхідно подавати документи на оформлення субсидій?

Заяву і Декларацію про доходи заново треба подавати сім'ям, які:

  • орендують помешкання;

  • мають зміни у складі сім'ї: хтось прописався чи виписався;

  • хочуть отримати субсидію на тверде паливо.

Про що потрібно повідомляти фахівців соцзахисту?

Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомляти департамент соціальної політики Луцької міської ради про наступні зміни:

  • складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався;

  • соціального статусу членів сім'ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;

  • про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень;

  • набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.

Надрукувати
мітки:
коментарів