Поділитись:

Останній дзвоник і ціни на букети квітів

П'ятниця, 26 травня 2017, 07:40

Ось він і почався… Травневий ранок, на який з нетерпінням чекали не тільки школярі (будемо чесними), а й батьки і вчителі. Це справді особливий і чарівний ранок, адже у школах – практично 100-відсоткова відвідуваність, ніхто не запізнюється, всі посміхаються і, що цікаво, це абсолютно не залежить від погоди.

Свято Останнього дзвоника. Вже через кілька хвилин на всі вулиці Луцька вийдуть тисячі учнів – випрасувані комірці, начищені черевики, величезні бантики і, звичайно, квіти, квіти, квіти…

Ось і спала на думку ще одна категорія людей, для яких цей день (і переддень) особливо святковий, – продавці квітів. Такими затребуваними і радісними вони не були вже більше двох місяців – ще з 8 березня! Саме навколо них відучора рухається світ, вони встановлюють правила гри… і ціни на квіти.

Традиційно, найбільш жваво йде торгівля у квітковому павільйоні біля ЦУМа і на ринку біля нього. Варто зазначити, що ціни тут підняли ще "по-людськи". І навіть не всі. Простенький букетик, який кілька днів тому коштував 40 – 50 гривень, вчора можна було купити за 50 – 60 гривень. Троянди, гвоздики, гербери, ромашки подорожчали в середньому на 5 гривень за штуку. Ймовірно, тут продавці надто не нахабніли, адже мали можливість заробити не на вартості, а на кількості проданих букетів. Але, звичайно, не всі)))

Зовсім іншою була ситуація "на районах". Усвідомлюючи свою перевагу і всевладність, адже квіткових магазинів і кіосків у спальних районах не так багато, тут квітникарі чудили, як могли (точніше, як кому совість дозволяла). Наприклад, троянди, які в центрі можна було купити за 30 гривень, тут продавали за 35 – 45 гривень. Але й це дрібниці. Виявляється, ціна може залежати ще й від того, наскільки розкритий бутон – як на мене, дуже суб'єктивний критерій. Один і той самий сорт, висота, свіжість, а стоять у різних вазах – і ціна, відповідно, різна.

Але і це не найгірше. На квітах, зазвичай, немає цінників. Тож ціна залежить від ситуації, від покупця, від настрою продавця, магнітних бурь і ще бозна-чого. Власне, вчора я сама стала жертвою того самого "бозна-чого".

Біля квіткового магазину зібралась невеличка черга. Молоденька продавчиня спритно формувала букети, намотувала стрічки, називала ціни і посміхалась… На допомогу їй прийшла власниця крамниці – старша жіночка із "досвідом торгівлі", який чітко і ясно читався у її очах і поведінці. І тут ціни на всі квіти раптово змінились… Над причиною здорожчання власниця не заморочувалась: сказала, начебто молоденька продавчиня не знала цін. Уявляєте, скільки їй довелося б заплатити з власної кишені, якби це була правда?

…Перші пішли. Комірці випрасувані, черевики начищені, бантики величезні і, звичайно, квіти, квіти, квіти… І вже навіть не має значення, скільки коштують ті квіти, адже сьогодні особливий травневий ранок.

Порадійте сьогодні і ви, продавці квітів! Адже наступний квітковий бум – аж 1-го вересня!

Надрукувати
мітки:
коментарів
11 грудня 2019
10 грудня 2019
06 грудня 2019
05 грудня 2019
03 грудня 2019
29 листопада 2019
28 листопада 2019
26 листопада 2019
23 листопада 2019
22 листопада 2019
21 листопада 2019