Поділитись:

Латвійський кримінальний авторитет хотів підірвати "Ягодин"

П'ятниця, 26 травня 2017, 20:33

За унеможливлення вибуху у міжнародному пункті пропуску "Ягодин" голова Держприкордонслужби відзначив волинського прикордонника. Нагороду йому вручили сьогодні, 26 травня, під час урочистостей з нагоди Дня прикордонника.

Про це повідомляє "Волинська правда".

Молодшого інспектора прикордонної служби військовослужбовця відділу "Рівне" Луцького прикордонного загону Івана Шоцького нагородили нагрудним знаком "За мужність в охороні державного кордону". Відомо, що 19 березня уродженець Білорусі, громадянин Латвії Василь Крупенич намагався вивезти вибухівку до Польщі через міжнародний автомобільний пункт пропуску "Ягодин". Інформацію про це напередодні охоронці кордону отримали від співробітників СБУ.

Під час огляду транспортного засобу, яким їхав іноземець, прикордонники виявили сторонні предмети в паливному баку, тому вирішили здійснити поглибленний огляд автівки. Коли охоронці рубежу виявили вибухівку, латвієць запалив сірник і намагався кинути його у бак автомобіля. Але йому зашкодив прикордонний наряд. Поруч з автомобілем у цей момент знаходилися п'ятеро військовослужбовців.

З паливного баку оглядова група витягла 19 загорнутих в поліетилен піропатронів ПК-16М, які використовуються у військовій авіації для аварійного катапультування крісла пілота.

Дії правопорушника кваліфікуються як умисний особливо тяжкий злочин, за вчинення якого передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 9 до 15 років або довічне ув'язнення. Загалом же громадянина Латвії підозрююють в скоєнні трьох злочинів, передбачених статтею 201 "контрабанда", статтею 333 "незаконне вивезення за межі України військової і спеціальної техніки" та статтею 348 "посягання на життя співробітника правоохоронного органу" Кримінального кодексу України.

До слова, у ЗМІ також повідомляють, що Василь Крупенич – відома особистість в Латвії. Він воював в Афганістані, був поранений і нагороджений медалями СРСР, Афганістану, Латвії та Росії. Активно займається політикою – керує Латгальським відділенням партії "Народний контроль", і бізнесом – володіє транспортною компанією. Не раз був героєм кримінальних історій. Латвійські ЗМІ повідомляли, що на Крупенича неодноразово заводилися кримінальні справи, називали його "лідером кримінального угруповання" і "королем прибалтійської контрабанди.

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 серпня 2019
14 серпня 2019
05 серпня 2019
01 серпня 2019
31 липня 2019
25 липня 2019
23 липня 2019
19 липня 2019
05 липня 2019
28 червня 2019
22 червня 2019
16 червня 2019