Поділитись:

На Волині створять єдиний медичний реєстр "сердечників": стартували з Ковельщини

П'ятниця, 23 червня 2017, 12:00

25 комплектів комп'ютерного обладнання передали Ковельській центральній районній лікарні><span class=25 комплектів комп'ютерного обладнання передали Ковельській центральній районній лікарні

Ковельська центральна районна лікарня отримала 25 комплектів комп'ютерного обладнання, які дозволять створити спільний електронний реєстр пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями.

Передача обладнання в рамках реалізації субпроекту Світового банку, в якій взяв участь голова Волинської ОДА Володимир Гунчик, відбулася в четвер, 22 червня.

Володимир Гунчик дещо припізнився><span class=Володимир Гунчик дещо припізнився

Працівники медзакладу чекали на очільника області з нетерпінням><span class=Працівники медзакладу чекали на очільника області з нетерпінням

Головний лікар Ковельського МТМО Олег Самчук та консультант з управління субпроектом Світового банку у Волинській області Марія Адамчук><span class=Головний лікар Ковельського МТМО Олег Самчук та консультант з управління субпроектом Світового банку у Волинській області Марія Адамчук

Після розподілу комп'ютерів між медичними закладами Ковельщини на них встановлять спеціальну інформаційну систему, розробка якої вартувала майже 53 тисячі доларів.

Як зазначив Дмитро Киращук, консультант з інформаційних технологій субпроекту, цим обладнанням планують спершу "покрити" первинну ланку медичної допомоги.

Він продемонстрував присутнім механізм роботи згаданої системи, яка включає єдиний реєстр пацієнтів та електронних медичних карток людей-"сердечників". Доступ до нього матиме будь-яка медична установа на території району й всієї області.

Консультант з інформаційних технологій субпроекту Дмитро Киращук><span class=Консультант з інформаційних технологій субпроекту Дмитро Киращук

Він продемонстрував, як працюватиме система><span class=Він продемонстрував, як працюватиме система

Зі слів консультанта, в майбутньому функціональні можливості реєстру планують розширити, інтегруючи його в системи, які нині використовують. В перспективі ж система повинна розростися до повноцінної електронної медичної картки, яка "покриватиме" всю область.

"Всі будуть працювати в одному просторі. Створюється структура, яка "покриває" всю область з єдиним центром обробки даних, електронними серверами. Вони вже закуплені та встановлені", – зазначив експерт.

Упродовж місяця, каже консультант, техніку розподілять між лікувальними закладами області, а в серпні проведуть навчання лікарів.

Як зауважив заступник голови Волинської ОДА та депутат Ковельської міської ради Сергій Кошарук, на ці комплекти було витрачено більше півмільйона гривень.

Загалом же комп'ютерне обладнання для всієї області вартувало близько 294 тисяч доларів.

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик пригадав, що реалізацію проекту із залученням коштів Світового банку почали ще два роки тому і довгий час на їхню адресу було багато критики.

"Було багато критики, що дуже повільно починаємо, але для цього були об'єктивні причини. Хотіли показати, що є практичний підхід, коли трошки довше запрягаємо, але набагато швидше потім їдемо", – зауважив голова адміністрації.

Голова Ковельської районної ради Андрій Броїло також  подякував за техніку><span class=Голова Ковельської районної ради Андрій Броїло також подякував за техніку

Він наголосив, що вже нарешті почалася практична реалізація проекту.

Головний лікар Ковельського міськрайонного територіального медичного об'єднання (МТМО) Олег Самчук подякував за комп'ютерне обладнання і запевнив, що за місяць воно працюватиме належним чином.

Проблема серцево-судинних захворювань нині дуже актуальна, каже завідувач кардіологічним відділенням Ковельського МТМО Віктор Лещук, й електронний реєстр значно полегшить облік пацієнтів. Це в перспективі має зменшити процент серцево-судинних захворювань.

Завідувач кардіологічним відділенням Ковельського МТМО Віктор Лещук><span class=Завідувач кардіологічним відділенням Ковельського МТМО Віктор Лещук

Довідково:

У червні 2015 року в Україні стартував проект Світового банку "Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей". В його межах вісім областей отримали фінансування на покращення медичної системи..

Волинській області в рамках цього проекту дісталося 30 мільйонів доларів від Світового банку на вдосконалення медичної допомоги хворим із хворобами системи кровообігу.

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 березня 2019
24 березня 2019
21 березня 2019
19 березня 2019
17 березня 2019
16 березня 2019
15 березня 2019
14 березня 2019