Поділитись:

Безоплатна правова допомога на Волині: як це працює

Середа, 05 липня 2017, 15:55
Безоплатна правова допомога на Волині: як це працює

З 1 липня 2015 року розпочався новий етап розбудови системи правової допомоги.

У Волинській області запрацювали три місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги (у Луцьку, Ковелі та Володимирі-Волинському), які забезпечують здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами у цивільних і адміністративних справах, а також таких, що стосуються захисту прав та інтересів потерпілих і свідків у кримінальних провадженнях, – повідомляє відділ інформаційної політики ОДА.

З 1 вересня 2016 року безоплатна правова допомога стала ще ближчою до громадян на місцях із відкриттям у райцентрах області 14 бюро правової допомоги, які стали точками доступу до безоплатної правової допомоги для громадян у віддалених населених пунктах. У них кожен може отримати правову інформацію, консультації і роз'ясненя з правових питань; допомогу у складенні заяв, скарг та інших документів правового характеру, а також доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України. Соціально незахищені громадяни тут одночасно мають доступ і до безоплатної вторинної правової допомоги – складання процесуальних документів та представництва в суді.

Крім того, на сьогодні в області місцеві центри також забезпечують функціонування біля сотні виїзних консультаційних пунктів, у яких громадяни мають змогу отримати безоплатні правові консультації на території свого населеного пункту.

Отримати консультацію або роз'яснення з правових питань у місцевому центрі чи бюро правової допомоги волиняни можуть також дистанційно через мережу Інтернет за допомогою комп'ютерної програми Skype, яка дає можливість здійснювати безкоштовні відео та аудіо дзвінки.

Для тих, хто не має доступу до мережі Інтернет у власній оселі, на базі органів місцевого самоврядування, центрів зайнятості, комунальних установ, громадських організацій, районних бібліотечних систем діє більше 50-ти дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги, яка надається працівниками місцевих центрів та бюро правової допомоги.

За минулий рік до установ системи безоплатної правової допомоги в області звернулося 8,5 тисяч громадян, котрі змогли отримати відповіді на правові питання, які їх турбували.

Внутрішньо переміщеним особам, малозабезпеченим громадянам, людям з інвалідністю, учасникам АТО, ветеранам, пенсіонерам, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, послуги адвоката оплачує держава.

В минулому році з системою БВПД області на основі укладених контрактів співпрацювало 76 адвокатів. Біля 700 справ, з-поміж тих, які розглядалися у судах, мали позитивний результат для клієнтів.

Задля розширення доступу громадян до безоплатної правової допомоги центри співпрацюють з адвокатами, які надають правові послуги на основі Pro bono. Завдяки такій співпраці у громадян, які за Законом не є суб'єктами права на безоплатну вторинну допомогу, однак потребують її, з'являється можливіть отримати адвокатські послуги на безоплатній основі.

Крім того, з липня 2016 року місцеві центри реалізують пілотний проект у сфері державної реєстрації громадських формувань. За цей період було прийнято та опрацьовано більше 300 відповідних звернень громадян.

Усі види правових послуг, які надаються фахівцями такої мережі правової допомоги, є безкоштовними для клієнтів.

Контактні дані центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги

  • Регіональний центр з надання БВПД у Волинській області: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 78­79­96
  • Луцький МЦ з надання БВПД: м. Луцьк, вул. Прогресу, буд. 7, тел. (0332) 77­07­17
  • Ківерцівське бюро правової допомоги: м. Ківерці вул. М. Грушевського, 23, тел. (03365) 2­18­49
  • Маневицьке бюро правової допомоги: смт Маневичі вул. Комарова, 32, тел. (03376) 4­04­66
  • Рожищенське бюро правової допомоги: м. Рожище вул. Незалежності, 60, тел. (03368) 2­13­79
  • Володимир­Волинський МЦ з надання БВПД: м. Володимир­Волинський, вул. Устилузька 19, тел. (03342) 3­80­11
  • Горохівське бюро правової допомоги: м. Горохів, вул. Шевченка, 25, тел. (03379) 2­17­30
  • Іваничівське бюро правової допомоги: смт Іваничі, вул. Банківська, 6, тел. (03372) 2­20­19
  • Локачинське бюро правової допомоги: смт Локачі, вул. Героїв Майдану, 1, тел. (03374) 3­01­34
  • Любомльське бюро правової допомоги: м. Любомль, вул. Б.Хмельницького, 12, тел. (03377) 2­45­43
  • Нововолинське бюро правової допомоги: м. Нововолинськ, вул. Винниченка, 14, тел. (03344) 4­48­14
  • Шацьке бюро правової допомоги: смт Шацьк, вул. 50­років Перемоги, 1б, тел. (03355) 2­08­47
  • Ковельський МЦ з надання БВПД: м. Ковель, вул. Степана Бандери, 5, тел. (03352) 5­30­63
  • Камінь­Каширське бюро правової допомоги: м. Камінь­Каширський, вул. Т. Шевченка, 8, тел. (03357) 2­23­03
  • Турійське бюро правової допомоги: смт Турійськ, вул. Луцька, 23, тел. (03363) 2­23­86
  • Любешівське бюро правової допомоги: смт Любешів вул. Нежалежності, 76, тел. (03362) 3­00­93
  • Ратнівське бюро правової допомоги: смт Ратне, вул. Каштанова, 24, тел. (03366) 2­15­76
  • Старовижівське бюро правової допомоги: смт Стара Вижівка, вул. Нежалежності, 52, тел. (03346) 2­14­75

Які послуги можна отримати у бюро?

Безоплатна первинна правова допомога

Клієнти бюро можуть отримати безоплатну первинну правову допомогу, яка включає:

  • надання правової інформації;
  • юридичні консультації;
  • складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних);
  • представництво інтересів та допомогу в отриманні доступу до безоплатної вторинної правової допомоги.

Безоплатна вторинна правова допомога

Безоплатна вторинна правова допомога як вид державної гарантії включає захист від обвинувачення та представництво у суді соціально вразливих категорій людей, перелік яких визначено у статті 14 Закону України "Про безоплатну правову допомогу", а також – складення процесуальних документів. Захист прав та представництво інтересів у судах здійснюють адвокати.

Доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції

Якщо вам потрібна інформаційна довідка щодо перевірки майнових прав, оперативна інформація про стан розгляду свого запиту до державного органу, відомості із різноманітних реєстрів, які ведуться Міністерством юстиції тощо – фахівці бюро допоможуть усім, хто до них звернеться, скористатися відповідними електронними сервісами Мін'юсту он-лайн. Для цього в бюро є комп'ютери, під'єднані до мережі Інтернет.

Допомога у проведенні правопросвітницьких заходів

Правопросвітницька діяльність бюро полягає у регулярному проведенні інформаційних заходів з правових питань, які хвилюють людей та є актуальними для їхніх громад.

Вони можуть відбуватись як за ініціативи фахівців бюро, так і на звернення органів місцевого самоврядування чи органів самоорганізації населення (наприклад, будинкових, вуличних, сільських чи ін. комітетів), громадських формувань, навчальних, соціальних чи культурних закладів, військових частин, інших установ чи організацій. Якщо у вас чи вашої громади є потреба в отриманні правових роз'яснень – фахівці бюро допоможуть вам організувати та провести відповідні інформаційні заходи на території вашої громади.

Хто може скористатися послугами бюро?

Правова допомога адвоката у судових справах надається лише тим категоріям осіб, які мають на це право відповідно до Закону України "Про

безоплатну правову допомогу" і надали документи, що підтверджують це право. Насамперед, це представники соціально вразливих груп населення: малозабезпечені, пенсіонери, інваліди, малолітні та неповнолітні, ветерани війни та учасники АТО, внутрішньо переміщені особи, біженці, недієздатні особи та особи з обмеженою дієздатністю.

Разом із тим за правовою інформацією, консультаціями та отриманням доступу до електронних сервісів Мін'юсту до бюро правової допомоги може звернутися кожен. Безоплатна правова допомога не надається з питань комерційної та підприємницької діяльності, а також юридичним особам.

Хто оплачує послуги бюро?

Працівники бюро не мають права вимагати чи отримувати кошти за свої послуги від клієнтів. Робота бюро правової допомоги оплачується державою, а також може фінансуватися коштом місцевих бюджетів через розробку та впровадження місцевих програм надання безоплатної правової допомоги.

Надрукувати
мітки:
коментарів