Поділитись:

Роботу луцьких депутатів тепер можна контролювати онлайн

Четвер, 27 липня 2017, 09:39

Команда Rada4you.org Громадянської мережі ОПОРА запустила локальну версію сайту "Вони голосують для тебе" для міста Луцька, яка автоматично аналізує відкриті дані за результатами голосувань депутатів Луцької міської ради.

Презентація онлайн-сервісу відбулась у середу, 26 липня, у Палаці культури міста Луцька, – повідомляють організатори.

Під час публічної презентації аналітик Громадянської мережі ОПОРА Святослав Бабіля та координатор програм Громадянської мережі ОПОРА на Волині Катерина Шарпата в режимі реального часу продемонстрували можливості та функціонал електронного сервісу lutsk.rada4you.org, що працюватиме у вільному доступі.

Відтепер, після старту роботи сервісу, кожен лучанин зможе зі свого смартфону чи комп'ютера у будь-який час перевірити, як депутати відвідують засідання, хто за що голосує, коли порушується фракційна дисципліна, хто є "друзями" та "недругами" депутатів по голосуванню тощо.

"Для Луцька є знаковим те, що електронний ресурс "Вони голосують для тебе" для міста Луцька розпочинає свою роботу у той час, коли в місті відбувається сесія Луцької міської ради. Місцеві обранці приймають важливі для міської громади рішення шляхом голосування, а лучани отримують можливість одразу їх контролювати та аналізувати", – зауважила Катерина Шарпата.

Аналітик ОПОРИ Святослав Бабіля продемонстрував лучанам, як працює локальний сервіс Rada4you, розповів про функціональні можливості сайта та закликав жителів Луцька активно використовувати його для контролю за своїми обранцями.

"На сайті "Вони голосують для тебе", який було розроблено для міста Луцька є три основні розділи для аналізу голосувань. Перший – "Депутати", де можна легко віднайти профайл обранця луцької громади, який вас цікавить, за прізвищем, фракцією, округом, присутністю та партійною дисципліною. У профайлі кожного депутата міститься інформація про його присутність під час голосувань, статистика голосувань за обраний вами період, голосування проти фракції та "друзів" по голосуванню депутата. Другий – "Голосування", в якому зібрані відомості про усі голосування, які відбувались у Раді за період від листопада 2015 р. до останньої проведеної сесії. Після кожного засідання депутатів місцевої ради голосування оновлюються. Усі голосування можна відфільтрувати за датою, за присутністю депутатів та за фракційною дисципліною. А перейшовши на сторінку голосування, що вас цікавить, можна отримати статистичну інформацію, як за обране питання голосували фракції міської ради та окремо кожен депутат, а також, скільки голосувань "проти" фракції відбулось під час прийняття рішення.
Третій – "Сумісні голосування", де можна обрати певну фракцію у Луцькій міській раді, обрати необхідний вам період, та отримати, таким чином, статистичні дані про те, з ким дана фракція найчастіше спільно голосує, а з якою фракцією у неї найменше збігів під час голосувань", – розповів Святослав Бабіля.

Локальний сервіс про роботу депутатів Луцької міської ради розроблений за аналогією Rada4you.org, що опрацьовує голосування депутатів Верховної Ради України. Важливо також додати, що усі вони створені за принципом відкритого коду, тож будь-яке місто зможе вільно використати розробки Громадянської мережі ОПОРА для себе і запустити схожий ресурс.

Надрукувати
мітки:
коментарів
24 червня 2019
14:00
22 червня 2019
20:00