Поділитись:

Луцькі ортодоксальні іудеї провели богослужіння в синагозі-спортзалі

Вівторок, 08 грудня 2015, 11:16

Майже через 75 років у хоральній синагозі 17 століття в молитовному богослужінні запалили свічу єврейського свята Хануки.

Вперше за такий довгий і кривавий період історії Ортодоксальна іудейська релігійна громада м. Луцька змогла провести своє релігійне свято у стінах рідного храму. Провів дійство її очільник - лучанин Мойше Меір Матусовський 6 грудня, - повідомляє сайт Volyntimes.

Святиня, що була побудована їх предками ще 1629 року, зараз перебуває у плачевному стані й використовується як спортивна зала.

"Незважаючи на багатовікову історію й вагому частку єврейського населення в етнічному складі громади Луцька, яка у певні періоди сягала 70%, ми досі не маємо жодної меморіальної згадки про нього у просторі міста. Лише скупа меморіальна табличка на пошарпаних стінах однієї з найвеличніших на теренах Західної України синагоги нагадує про величезну трагедію - знищення 18 тисяч євреїв, які сьогодні лежать в страшній ямі урочища Пречищизна за містом. На жаль, керівництво міста й області не приділяє цьому жодного значення", - зазначає видання.

Символічно, що ця подія відбулася саме у свято відновлення служби в очищеному від осквернення жертовнику Ієрусалимського Храму. Сподіваємося, що символи знайдуть своє відображення і в реаліях древньої луцької синагоги.

Надрукувати
мітки:
коментарів