Поділитись:

Єдиний податковий рахунок: чи вирішить він проблеми

Четвер, 10 серпня 2017, 14:19
1022
0
0
0

Для того, щоб сплатити податки до державного або місцевого бюджету, підприємцю необхідно пройти складну процедуру правильного визначення номеру рахунку, на який він має сплатити свої податки.

Про це розповів експерт РПР Ілля Несходовський.

По-перше, необхідно врахувати територію, де зареєстроване підприємство, або місце розташування філії, якщо йдеться про податок на доходи фізичних осіб.

По-друге, потрібно визначитися з податком, що сплачується, та його специфікою. Для деяких податків, наприклад, для податку на прибуток, податку на додану вартість, акцизного податку визначено декілька рахунків і необхідно знайти потрібний.

По-третє, в змісті платежу за затвердженим порядком потрібно вказати правильне призначення платежу з точною пунктуацією: зірочки, крапки з комами, код, текстову частину тощо.

Усі ці складнощі накладались на погану звичку держави періодично змінювати номера рахунків. Іноді номери рахунків змінювались частково, в окремих областях, іноді це відбувалось в середині місяця. Звичайно, людина, яка займається бізнесом, не завжди вчасно відстежувала такі зміни.

Якщо підприємець ненароком помилявся і випадково перерахував суму податкових зобов'язань не на той рахунок, податковий орган, незважаючи на те, що формально підприємець виконав всі свої зобов'язання і не мав заборгованості перед державою, не тільки вимагала повторно сплатити суму податку, а ще нараховувала штрафні санкції і пеню. Повернути помилково сплачену суму на інший рахунок було дуже проблематичним і займало багато часу.

На своєму останньому засіданні, 8 серпня, уряд схвалив законопроект щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків, зборів та єдиного соціального внеску. З цього єдиного рахунку можна буде заплати всі податки, збори і обов'язкові платежі, за винятком ПДВ і акцизу.

Як зазначив експерт, для того, щоби підприємцю почати використовувати цей єдиний рахунок, необхідно через електронний кабінет платника податків подати відповідну заяву про відкриття рахунку. Передбачається, що рахунок йому відкриють протягом одного дня.

Після подання податкової звітності в окремому розділі електронного кабінету платника податків буде відображатися сума його податкової заборгованості, яку необхідно буде сплатити до державного або місцевого бюджету.

Підприємець обиратиме платежі, які бажає здійснити і система автоматично формуватиме відповідні платіжні доручення. Платнику не потрібно буде обирати ані територію, ані вид податку, ані інші реквізити. Не буде необхідності замислюватися над правильною структурою і змістом призначення платежу – система автоматично сформує відповідні реквізити.

Після цього йому буде достатньо підписати сформовані платіжні доручення електронним цифровим підписом і відправити на виконання, як у звичайній системі клієнт-банку. Так само платник зможе з єдиного рахунку поповнити свій рахунок для реєстрації податкових та акцизних накладних.

Якщо він перерахує більшу, ніж потрібно суму, залишок можна буде перерахувати назад на свій поточний банківський рахунок. Усі операції з відкриття і закриття рахунку, а також транзакції по ньому будуть здійснюватися безкоштовно.

Проте експерт вважає, що, не зважаючи на прогресивність запропонованого підходу, він все ж не є ідеальним. Зокрема, для сплати податків підприємцю потрібно буде зробити дві дії:
перерахувати кошти з поточного рахунку на єдиний податковий рахунок, а вже потім перерахувати кошти на погашення податкової заборгованості.

Тому не виключено що будуть ті, хто здійснить лише першу дію і вважатиме, що його зобов'язання перед державою фактично виконані, але при цьому, як і раніше, виникатимуть штрафи та пені.

Якщо формат "єдиного рахунку" не задовольнить підприємця, він може здійснювати податкові платежі, як і раніше, перераховуючи кошти зі свого поточного банківського рахунку на рахунки державного казначейства.

Не зважаючи на певну неідеальність, нові правила суттєво зменшать ймовірність помилки підприємця при визначенні рахунку, на який потрібно сплатити податки, а також дозволять йому оперативно контролювати свої податкові зобов'язання. До того ж, це лише законопроект і він може бути доопрацьований та частково змінений у Верховній Раді. Для його ефективної імплементації необхідно розробити якісне програмне забезпечення, яке гарантуватиме безперебійну і надійну роботу підприємця.

VoxConnector для ІА "Конкурент"

1022
0
0
Надрукувати
мітки:
0 коментарів
16 листопада 2018
14 листопада 2018
13 листопада 2018
12 листопада 2018
09 листопада 2018
07 листопада 2018
06 листопада 2018
05 листопада 2018
02 листопада 2018
#Сім_сорок: дика мода на тварин
Пам’ятаєте раніше в усіх нічний клубах країни, чи модних закладах ...
#Сім_сорок. Штраф за неготовність до снігу
Доки грім не гряне – дядько не перехреститься. Вислів далеко ...
#Сім_сорок. "Пенсійний фонд" чи "молоде-зелене": медицина по-українськи
До якого лікаря ви підете на прийом – молодого спеціаліста ...
#Сім_сорок. Батьківські вайбер-групи: поміч чи привід для скандалу
Не так давно дізналася, що мої друзі-батьки усі мають на ...
#Сім_сорок: право поліцейського і ДТП: що вчать у луцькій автошколі (дівоча версія)
Для того, аби ми, учні автошколи, дійсно вчили правила дорожнього ...
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...