Поділитись:

Волинські аграрії купуватимуть відходи Гнідавського цукрового заводу

Середа, 16 серпня 2017, 14:19

Провідні волинські аграрії домовилися із Гнідавським цукровим заводом про купілю відходів від виробництва біоетанолу.

Близько десяти керівників сільгосппідприємств Волині на зустрічі з представниками заводу підписали меморандум про можливість постачання мелясної барди в якості органічного добрива, – пише Волинь24.

Мелясна барда – це відходи від виробництва біоетанолу, який віднедавна почали виробляти на Гнідавському цукровому заводі.

Як пояснили представники заводу на зустрічі з аграріями, ці органічні добрива відповідають всім сучасним вимогам і їх можна використовувати для будь-яких видів культур.

Крім того, форми азоту, фосфору та калію в таких добривах засвоюються орієнтовно на 90%, на відміну від мінеральних, де цей показник на рівні 30-55%.Директор СГПП "Рать" Віктор Шумський каже, що вони готові почати закупівлю барди, провівши перед цим відповідні лабораторні дослідження.

Досвід співпраці з Гнідавським цукровим заводом підприємство "Рать" вже має. Адже, зі слів Віктора Шумського, раніше вони закуповували в них дефекат (відходи, які залишаються від переробки цукрового буряка, – авт.).

"Його вносимо під сою і бачимо, що є хороші результати. Він і розкислює ґрунт, і має багато поживних речовин, в тому числі мікро- і макроелементи", – розповідає керівник.

Якщо висновки після досліджень будуть позитивними, "Рать" планує почати використовувати мелясну барду під посіви пшениці, буряку і кукурудзи вже цієї осені.

Директор ТОВ "Волинь-зерно-продукт" Євген Дудка можливість використання мелясної барди в якості добрива також вважає перспективною. Хоча зізнається: такий досвід може бути для них новим.

"Тема хороша, цікава", – каже Євген Дудка.

Однак, представники "Волинь-зерно-продукту" висунули пропозицію щодо консистенції: зменшити концентрацію рідини в мелясній барді орієнтовно на 70 %, щоб вона стала пюреподібною.

Нагадаємо: у Луцьку відбулися громадські слухання щодо причин виникнення неприємних запахів у місті та дій Луцькради щодо їхнього усунення. У результаті яких вирішили, що

  • варто дослідити межі санітарної зони "Біо ПЕК" на відповідність санітарному законодавству;
  • звернутися у Держпродспоживслужбу щодо показників забруднення повітря у години, коли у мікрорайоні відчувають сморід;
  • ознайомлювати надалі з можливими наслідками роботи підприємств 5-го рівня складності, згідно з ДБН;
  • міська рада повинна ознайомити лучан з проектом будівництва каналізації мікрорайону Вересневе;
  • забезпечити охорону на полях фільтрації цукрового заводу та поінформувала про вжиті заходи у місячний термін.

Надрукувати
мітки:
коментарів
07 лютого 2019
25 січня 2019
22 січня 2019
21 січня 2019
18 січня 2019
27 грудня 2018
25 грудня 2018
19 грудня 2018
12 грудня 2018
10 грудня 2018
07 грудня 2018
03 грудня 2018