Поділитись:

Кому в Україні доведеться платити податок на вживані речі

Четвер, 24 серпня 2017, 18:46
Кому в Україні доведеться платити податок на вживані речі

Державна фіскальна служба роз'яснила: при реалізації власних речей і товарів, які вже були у вжитку, потрібно заплатити податок.

Така новина викликала бурхливу реакцію в соціальних мережах і в ЗМІ. Однак, як пояснюють експерти, оподаткування вживаних товарів – не новина в українському Податковому кодексі, – пише "Сегодня".

Я хочу продати стару коляску або телефон, мені потрібно платити податок?

Так, згідно із законом платити податок потрібно.

"Якщо комісійний магазин – юридична особа, то платити податок на доходи фізосіб і військовий збір дійсно доведеться", – пояснили на гарячій лінії Держфіскальної служби.

Підприємець в такій ситуації вважається податковим агентом і повинен заплатити ПДФО і військовий збір. Клієнту, який прийшов здавати б/в товар, заплатять суму, з якої вже відняли податки.

А ось чи потрібно сплачувати ПДФО і військовий збір в разі, якщо здаєш річ в комісійний магазин, який зареєстрований як фізична особа-підприємець, податківці ще не визначилися.

"Якщо ж комісійний магазин – це фізична особа-підприємець, то відповіді на питання, чи потрібно в такій ситуації платити податки, у нас немає. Ми відправили запит до профільного департаменту і зараз чекаємо роз'яснення", – розповіли на гарячій лінії ДФС.

І який податок я плачу?

Ставка ПДФО в Україні – 18 %, а військовий збір – 1,5 %. Однак, продаючи власну річ, потрібно заплатити всього 5 % ПДФО і 1,5 % військового збору. Наприклад, якщо товар, який віднесли в комісійний магазин, оцінюється в 10 тисяч гривень, на руки можна буде отримати 9350 гривень, решта суми піде на сплату податків.

В одному із стокових магазинів побутової техніки сайту "Сегодня" пояснили – податки вони сплачують самостійно, коли проходить оцінка товару, сума, яку клієнт може отримати "на руки", називається вже з урахуванням всіх податків і витрат.

"Ви заповнюєте на сайті бланк, вказуєте, в якому стані техніка, які є документи, комплектуючі, залишаєте свій номер, і з вами зв'язується наш фахівець. Він задасть кілька запитань і зможе назвати приблизну вартість вашої техніки. Точніше – коли принесете техніку в магазин. Вам ніякі податки платити не потрібно, все заплатить магазин", – розповідають в одній з мереж стокових магазинів.

До слова, якщо вартість товару менше прожиткового мінімуму (1624 гривні), платити податок не потрібно.

А якщо я віднесу телефон в ломбард, теж потрібно платити?

Якщо віднести вживану річ у ломбард і отримати певну суму "в борг", платити податки, пояснюють в ДФС, не потрібно.

"Якщо товар був реалізований в рахунок сплати заборгованості за договором, платити податок не доведеться. Якщо ж ви тільки отримали певну суму в якості позики, то ця сума не може вважатися доходом, отже, і податок на доходи з неї платити не потрібно", – розповіли на гарячій лінії ДФС.

А раніше податок платити не потрібно було?

Сплата податків при продажу вживаних речей, зазначає експерт РПР Ілля Несходовський, для України не новина. Така норма діє ще з 2011 року.

"Нова редакція Податкового кодексу була ще в 2011 році. Нічого в цьому плані за шість років не змінилося. Законодавство діяло і раніше. Юридична особа, або фізична особа підприємець, яке реалізує товар, виступає в ролі податкового агента, який повинен отримати з вас 5% ПДФО і подати інформацію до Державної фіскальної служби", – розповідає податковий експерт.

У ДФС також підтвердили – ніякі нововведення цього року не з'явилися. ПДФО при продажу вживаних речей українці платять уже не перший рік.

А якщо я продам свій телефон на сайті з оголошеннями, теж доведеться платити?

Більшість українців вживані речі продають на спеціалізованих сайтах і в соціальних мережах. При цьому податківці встежити за такими операціями не можуть, розповідає юрист Олександр Плахотник. І податки з таких операцій українці не платять.

"Будь-який з нас зараз може за лічені години продати свій телефон на сайтах, назви яких ми всі знаємо. І податки не заплатимо. Чому? Тому що простежити операцію можна, тільки якщо ви продаєте річ податковому агенту, який зареєстрований як фізична особа-підприємець або юридична особа. А ось операції між фізичними особами простежити складно. Ви не задекларували дохід від реалізації, податок не заплатили, і дізнатися про це дуже складно", – розповідає юрист.

Мене можуть покарати, якщо я продам річ в інтернеті і не заплачу податок?

Експерти впевнені: простежити за операціями між фізичними особами в ДФС не можуть, як і покарати за несплату ПДФО в таких ситуаціях. Якщо українець, пояснює юрист, не вказав в декларації, що заробив, наприклад, п'ять тисяч гривень, коли продав у соцмережі свій старий телефон, ніхто не зможе це довести.

"Звичайно, правильно було б заповнити декларацію і за власним бажанням заплатити податок, але так ніхто не робить", – упевнений юрист.

Чи доведеться українцям платити за б/в речі: відповіді на головні питання

22 Серпня 2017, 18:28 Переглядiв: 20694

Експерти кажуть: норма, згідно з якою при реалізації б/в речей потрібно платити податок, діє з 2011 року

<p style=Які податки заплатять українці. Фото: архів

Державна фіскальна служба днями роз'яснила: при реалізації власних речей і товарів, які вже були у вжитку, потрібно заплатити податок. Така новина викликала бурхливу реакцію в соціальних мережах і в ЗМІ. Однак, як пояснюють експерти, оподаткування /в товарів – не новина в українському Податковому кодексі. Сайт "Сегодня" з'ясував, кому і який податок потрібно платити при продажу власних речей.

Я хочу продати стару коляску або телефон, мені потрібно платити податок?

Так, згідно із законом платити податок потрібно. "Якщо комісійний магазин – юридична особа, то платити податок на доходи фізосіб і військовий збір дійсно доведеться", – пояснили сайту "Сегодня" на гарячій лінії Держфіскальної служби.

Підприємець в такій ситуації вважається податковим агентом і повинен заплатити ПДФО і військовий збір. Клієнту, який прийшов здавати б/в товар, заплатять суму, з якої вже відняли податки.

1204722

Фото: архів

А ось чи потрібно сплачувати ПДФО і військовий збір в разі, якщо здаєш річ в комісійний магазин, який зареєстрований як фізична особа-підприємець, податківці ще не визначилися. "Якщо ж комісійний магазин – це фізична особа-підприємець, то відповіді на питання, чи потрібно в такій ситуації платити податки, у нас немає. Ми відправили запит до профільного департаменту і зараз чекаємо роз'яснення", – розповіли на гарячій лінії ДФС.

Надрукувати
мітки:
коментарів
13 березня 2024
29 лютого 2024
05 лютого 2024
12 січня 2024
04 січня 2024
21 жовтня 2023
06 вересня 2023
17 червня 2023
25 травня 2023
23 квітня 2023
13 березня 2024
29 лютого 2024
05 лютого 2024
12 січня 2024
04 січня 2024
21 жовтня 2023
06 вересня 2023
17 червня 2023
25 травня 2023
23 квітня 2023
preloader

На сайті використовуються файли cookie. Для згоди, будь ласка, натисніть «Прийняти». Докладну інформацію можна знайти на сторінці Політика конфіденційності.