Поділитись:

Газовий переполох на Волині (фоторепортаж)

Четвер, 31 серпня 2017, 18:30

Я їхав у тролейбусі, коли стало зрозуміло, що мене підставили. В кишені завібрував клятий телефон. На дроті був головний редактор.

– Ти де? – пролунав його провокуючий голос.

– Вже їду.

– Ти не встигаєш!

– Чому? Ти казав, що збір на 10:30, - обурююся через несправедливу претензію.

– Я такого не говорив, тебе чекають на 10-ту.

Безжальний найманець Лучик (Андрій Лучик – головний редактор ділового видання Волині "Конкурент") вирішив виставити мене в поганому світлі, зганьбивши перед колегами, які були змушені чекати зайвих 20 хвилин…

Куди ми їдемо?

"В Рожищі є спеціальний полігон, на якому упродовж трьох днів відбуваються змагання між сімома найкращими аварійно-диспетчерськими службами семи ПАТ з газопостачання та газифікації України: "Волиньгаз", "Закарпатгаз", "Тисменницягаз", "Івано-Франківськгаз", "Львівгаз", "Рівнегаз" і "Чернівцігаз", - розповіла прес-секретарка ПАТ "Волиньгаз" Оксана Швець.

Ідея висвітлити подібну подію в традиційній манері здалася абсолютно безглуздою. Проте намір начинити текст гонзо-журналістикою до відказу також здавався ризикованою справою: хтозна на що здатні оскаженілі від прочитання цього репортажу газовики. В кращому випадку вони спробують зловити мене посеред Луцька та надавати стусанів, в гіршому – зроблять так, щоб я задихнувся в своєму ж ліжку від отруйних випарів.

Проте вибору не було.

"Хто викликав аварійну?" - голосно кричав чоловік, вибігаючи із автомобіля з написом "Аварійна газова служба".

За легендою, випадкова жінка повідомила цим бідолагам про витік газу. Насправді це була одна із членів комісії.

Виконавши усі формальності, працівники "Волиньгазу" взялися за роботу. Їхня мета – знайти той злощасний витік та ліквідувати його.

"Нічого цікавого. Вони так будуть ходити по землі, забивати кілочки, та копати цілу годину", – каже фотограф Павло Березюк, який вже третій день проводить на змаганнях.

Страшно подумати, що подібне дійство може комусь подобатися. Але кажуть, що в деяких колах "газові перегони" ціняться більше ніж фінал Ліги Чемпіонів, Чемпіонату Світу та Європи з футболу, разом взяті.

Коли перший етап практичного випробування було закінчено, а результати зафіксовано, мужніх чоловіків почали готувати до нового безумства.

Тепер вони змушені ліквідувати місце витоку газу. Один зі спеціалістів одягає захисний костюм, шолом, бере вогнегасник та спускається у яму.

"Треба встигнути зробити кадр, бо він зараз різко все затушить", - зауважив Павло Березюк. І був правий.

Завершивши своє діло, "газовик" повернувся нагору та передав естафету колезі, якому пощастило менше. На бідолагу натягнули костюм, змусили екіпіруватися в протигаз та "скинули" у яму.

Його завдання – закрити місце витоку та переконатись, що проблеми більше немає. Коли він це закінчує, лунає голос:

"Падай лицем вниз. Ти втратив свідомість, у тебе зупинилося серце та дихання".

"Матір Божа! – подумав я. – Та він же зараз розіб'є свою нещасну голову".

Але не розбив. Каскадерські здібності в чоловіка фактично відсутні, тому він доволі зручно ліг на землю, посунув сумку з інвентарем та лише після цього "відрубився".

Далі постраждалого витягнули та почали надавати йому першу домедичну допомогу. Ціль: врятувати життя. Коли члени комісії попросили показати, як потрібно робити штучне дихання, "непритомний", певно, відчувши жах дотику чоловічого рота, різко посміхнувся та відкрив очі.

Страшне випробування його оминуло, і змагання закінчилися успішно. Щоправда, не для волинян. Вони зайняли четверте місце. Тріумфувала ж аварійна бригада "Львівгазу". Кожен з учасників команди повезе додому по 10 тисяч гривень.

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 лютого 2019
08 лютого 2019
07 лютого 2019
06 лютого 2019
05 лютого 2019
04 лютого 2019
20:00
01 лютого 2019
31 січня 2019
29 січня 2019
25 січня 2019
24 січня 2019
23 січня 2019
22 січня 2019