Поділитись:

Уряд хоче дозволити тергромадам розпоряджатися своїми землями

Середа, 06 вересня 2017, 14:02

Уряд схвалив законопроект, який дозволяє об'єднаним територіальним громадам розпоряджатися своїми землями.

Про це повідомляє "Урядовий портал".

Мінрегіон розробив законопроект, яким об'єднаним територіальним громадам надається право розпоряджалися землями державної власності в межах своєї території. Він посилить спроможність та інвестиційну привабливість громад.

"Ми надаємо потужний ресурс і новий поштовх для розвитку територіальних громад. Право розпоряджатися землями державної власності, вирішувати питання забудови, визначати належну базу оподаткування дозволить залучати в ОТГ інвестиційні кошти під інфраструктурні проекти та ефективно ними управляти. Це – важливе рішення в рамках децентралізації і підсилення можливостей громад", – зазначив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Законопроект пропонує зміни до Земельного кодексу, законів "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про оренду землі", надаючи низку додаткових повноважень сільським, селищним, міським радам ОТГ. Серед таких повноважень – право розпоряджатися землями державної власності, передачі таких ділянок у користування та власність громадян і юридичних осіб, зміну цільового призначення ділянок приватної власності, розташованих у території об'єднаних територіальних громад. Окрім того, законопроект визначає перелік земель державної власності, які не можуть передаватися у комунальну власність та визначає термін "територія територіальної громади".

Так, у держави залишаються повноваження з розпорядження стратегічно важливими земельними ділянками:

- природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення під об'єктами природно-заповідного фонду загальнодержавного значення;

- на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна державної власності;

- які перебувають у постійному користуванні органів державної влади, державних підприємств, установ, організацій (у тому числі землі лісогосподарського призначення, оборони).

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 березня 2019
14:34
18 березня 2019
14 березня 2019
13 березня 2019
11 березня 2019
08:34
08 березня 2019
07 березня 2019
06 березня 2019