Поділитись:

Нацполіція пропонує посилити відповідальність за фейкові мінування

Понеділок, 18 вересня 2017, 18:51

За останні п'ять-шість років кількість фейкових повідомлень про замінуванні в Україні значно зросла.

Для прикладу, у 2012-2013 роках до поліції надходило близько 200 таких викликів упродовж року. Водночас у 2014-2016 кількість таких повідомлень зросла більш, ніж у чотири рази, та сягає понад 800 повідомлень, – інформує прес-служба Національної поліції України.

"Можна зробити висновок, що стрімке зростання цього показника відбулось у 2014 році, саме у той період, коли в Україні розпочались суспільно-політичні зміни та збройне протистояння на Сході держави", – зазначив перший заступник Голови Національної поліції України В'ячеслав Аброськін.

Він додав, що такі факти фіксуються на території усієї країни.

З початку 2017 року поліцією вже направлено до суду 57 справ цієї категорії злочинів, а у 183 випадках кримінальні провадження завершено. Водночас зловмисникам повідомлено про підозру 16 % зареєстрованих правопорушень про "замінування". Згідно зі статистикою, найчастіше об'єктами "мінерів" ставали адмінбудівліорганів влади (146 фактів), приміщення транспортної інфраструктури (46) і заклади торгівлі (29). Крім того, надійшло 76 повідомлень про "замінування" інших об'єктів інфраструктури.

В'ячеслав Аброськін підкреслив, що особлива небезпека подібних злочинів полягає в тому, що для реагування на них витрачаються значні ресурси: залучається велика кількість працівників поліції, ДСНС, медиків та інших профільних служб. При цьому працівники екстрених служб відволікаються від виконання своїх безпосередніх функціональних обов'язків, ставлячи під загрозу життя тих, кому насправді необхідна їх допомога.

"При цьому призупиняється робота самих об'єктів, на які були спрямовані такі противоправні дії, а ціною такій безглуздій витівці або зловмисному задуму може бути людське життя", – акцентував заступник глави Нацполіції.

Він звернув увагу на посилення відповідальності за вчинення такого роду правопорушень.

"Рекомендував би "політичним діячам" висловити свою занепокоєність через внесення змін задля посилення відповідальності за такі злочини. Оскільки основною метою таких протиправних посягань є створення обстановки загального страху, невпевненості та безпорадності, що викликає недовіру до органів влади, породжує паніку, а тим самим порушує безпеку суспільства. Не можна недооцінювати цього, особливо в час, коли у нашій країні йде війна з окупантом", – зазначив Аброськін.

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 серпня 2019
17 серпня 2019
16 серпня 2019
15 серпня 2019
14:31
10:00
14 серпня 2019
13 серпня 2019