Поділитись:

У тергромаді на Волині заморозили процес об'єднання (фото)

Середа, 04 жовтня 2017, 16:16

Попри те, що Волинь за децентралізаційними показниками посідає друге місце в Україні, є в області потенційні громади, де процес децентралізації заморозили. Одна з них потенційна Шклинська ОТГ, що на Горохівщині, до якої мають увійти: Шклинська, Ватинська, Вільхівська, Губинська Перша, Звиняченська, Колодеженська, Мирненська, Новосілківська, Пустомитівська, Сенкевичівська селищна, Скірченська.

Про це розповідає консультант з комунікацій Асоціації міст України Тамара Зубенко.

Довкола Шкліня об'єднання йде, як мокре горить. Такого висновку дійшли консультанти Асоціації міст України Василь Гром, Валентин Малиновський та Андрій Банера, побувавши у Шклинській сільській раді з виїзною консультацією. Хоч на зустріч запросили сільських голів, населення, депутатів, проте у Шклинській сільраді консультанти АМУ застали лише секретаря ради і депутата Людмилу Долонську та бухгалтера. А от голова, який живе в Луцьку, зі слів секретаря перебував на той момент у відпустці.

Попри невелику аудиторію консультанти АМУ все ж таки роз'яснили присутнім усі переваги об'єднання і спільного господарювання.

Як наголосила Долонська, вони вже роками кличуть до себе сільські ради, що мають об'єднатися, але поки марно.

"У 2015-му запрошували приєднатися Михлин, Угринів, Губин, Скірче, Ватин, Мирне, всі відмовились, зголосилася лише Скірченська сільська рада. Торік, у грудні знову кликали, а вони відповіли, що допоки можемо втриматися самі, то господарюватимемо", – розповіла секретар Шклинської сільради.

Тож процес об'єднання в ОТГ довкола Шклиня нині заморожений. Утім, Долонська каже, що вони вкотре планують зібрати сесію, голова знову ініціюватиме процес об'єднання.

Василь Гром, консультант з бюджетних питань АМУ поцікавився, чи робили у Шклині хоч якісь фінансові розрахунки щодо майбутнього життя громади. На що секретар відповіла, що нічого не робили, бо немає з ким робити, жодної письмової згоди.

"Якщо я сватаю дівчину, то знаю чого засилаю сватів… По-перше, я її люблю, по-друге, вона не з бідних, а ще я маю розуміти, що їй можу дати після одруження і як житимемо далі. А якщо плануєте об'єднатися з селами, які лишаться після створення сусідніх громад та ще й без розрахунків, то, вибачте, але це весілля на один день, – зауважив Гром. – У вас утік 2016 рік, тікає цей, і ви вже не наздоженете 2018-ий. Від тієї децентралізації, ще зволікаючи, матимете дірку від бублика. І якби ви не господарювали, то дочекаєтеся 2019 року і від вашої громади лишиться тільки пшик.

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 лютого 2019
14 лютого 2019
01 лютого 2019
25 січня 2019
17 січня 2019
08 січня 2019
28 грудня 2018
26 грудня 2018
24 грудня 2018
21 грудня 2018
16 грудня 2018
17:00
13 грудня 2018
11 грудня 2018