Поділитись:

У Раді хочуть узаконити довічне ув'язнення суддів-хабарників

Понеділок, 22 лютого 2016, 17:20

У Верховну Раду внесли законопроект про довічне ув'язнення для суддів, прокурорів, слідчих та керівництва силових відомств за хабар в особливо великому розмірі замість нинішніх 8-12 років в'язниці.

Авторами законопроекту №4109 вказані близько 50 народних депутатів, – інформує Укрінформ.

"Автори законопроекту пропонують, щоб неправомірна вигода в особливо великому розмірі, отримана суддями; головою Вищої ради юстиції, його заступником, членами Вищої ради юстиції; головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, його заступником, членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, каралася довічним позбавленням волі з конфіскацією майна", - повідомляє ZN.ua із посилання на коментар одного з авторів законопроекту - нардепа Костянтина Усова.

Він розказав про основні положення запропонованого документу. Зокрема, під хабарем в особливо великому розмірі розуміється сума у 207 тис. грн, яка прив'язана до мінімальної зарплати і при індексації буде змінюватися. Крім того, депутати хочуть, щоб за хабар в особливо великих розмірах довічне ув'язнення з конфіскацією майна отримували директор Національного антикорупційного бюро та його заступники, слідчі Національного антикорупційного бюро; міністр внутрішніх справ та його заступники, голова Національної поліції і його заступники, слідчі Національної поліції; генеральний прокурор і його заступники, прокурори, слідчі прокуратури; голова СБУ, його заступники, слідчі СБУ, голова Державної фіскальної служби, його заступники, слідчі Державної фіскальної служби.

Крім того, за словами Усова, автори документу хочуть змінити закон про амністію і виключити засуджених хабарників всіх рівнів з переліку осіб, до яких можна застосувати амністію.

Надрукувати
мітки:
коментарів
22 лютого 2019
21 лютого 2019
20 лютого 2019
19 лютого 2019
16 лютого 2019
15 лютого 2019
14 лютого 2019
13 лютого 2019