Поділитись:

Майже 80% луцьких учнів не готові до фізнавантажень на повну

П'ятниця, 13 жовтня 2017, 16:05

Лише 21% школярів Луцька у минулому році займалися фізкультурою у загальній медичній групі. 38,4% ходили до спеціальної групи і ще 40,3% до підготовчої медичної групи. Про це свідчать дані, які надали у Луцькій міській раді у відповіді на запит ІА "Конкурент".

Дані про розподіл учнів у 2017 році поки що відсутні. Однак, загальна картина подібна протягом останніх років. Відрізняються лише дані з 2010 до 2011 років, оскільки з того часу почали більше ретельно обстежувати учнів після низки нещасних випадків на уроках фізкультури.

У 2009 році вийшов спільний наказ Міністерства охорони здоров'я та Міністерства освіти, відповідно до якого затверджена інструкція розподілу учнів по групах.

Відповідно до неї, учні повинні пройти обстеження. Після цього на основі довідки про стан здоров'я, медпрацівник школи розподіляє учнів по групах. Без обстеження учнів до занять фізкультурою відповідно до інструкції, допускати не повинні.

Функціонально-резервні можливості серцево-судинної системи дітей (проба Руф'є) визначаються в амбулаторно-поліклінічних закладах медичним працівником.

За методикою в учня вимірюють пуль у спокійному стані. Потім він присідає близько 30 разів і дитині вимірюють пульс перші 15 секунд першої хвилини відновлення та за останні 15 секунд першої хвилини відновлення.

Індекс Руф'є розраховується за формулою: (4*(пульс у стані спокою + пульс за перші 15 с першої хвилини відновлення + пульс за останні 15 першої хвилини відновлення)-200)/10.

Якщо отримане число менше 3 – рівень високий, 4-6 – добрий, 7-9 – середній, 10-14 – задовільний, більше 15 – низький. Чим більше число, тим гірше.

До спецгрупи також зараховують учнів, які мають порушення опорно-рухового апарату і не можуть займатися за загальною програмою. Так само за призначенням лікаря учнів, які перенесли недугу, тимчасово зараховують до підготовчої групи. Усі учні повинні бути на уроках у формі та відвідувати заняття, втім не всі здають нормативи.

Характеристика груп для занять на уроках фізичної культурита особливості організації занять з учнями в навчальних закладах відповідно до Інструкції

Медична група

Критерії віднесення учнів до груп

Характеристика фізнавантаження

Примітка

Основна група

Здорові діти та діти, які мають гармонійний, високий або середній рівень фізичного розвитку з високим, або вище середнього рівнем функціонально-резервних можливостей серцево-судинної системи

Фізична підготовка проводить у повному обсязі відповідно до навчальних програм

Дозвіл від лікаря для занять, які супроводжують збільшеним фізичним навантаженням, надається після поглибленого обстеження лікарем

Підготовча група

Діти у реабілітаційному період після захворювання, що не потребує курсу лікувальної фізкультури з середнім рівнем функціональ-резервних можливостей серцево-судинної системи

Поступове збільшення навантаження без здачі нормативів

Заборонене заняття у спортивних секціях, але рекомендовані додаткові заняття у групах загально-фізичної підготовки або у домашніх умовах для ліквідації недоліків у фізичній підготовці

Спеціальна група

Значні відхилення постійного чи тимчасового характеру у стані здоров'я, що не перешкоджають навчанню у школі, але протипоказані для занять фізичною культурою за навчальною програмою. Рівень функціональ-резервних можливостей серцево-судинної системи низький

Фізпідготовка проводиться за спеціальними програмами з урахуванням характеру та ступеня відхилень

Заняття проводяться вчителем фізкультури з наданням індивідуальних завдань безпосередньо на уроках

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 лютого 2019
14 лютого 2019
13 лютого 2019
11 лютого 2019
09 лютого 2019
07 лютого 2019
06 лютого 2019
05 лютого 2019
04 лютого 2019
20:00
29 січня 2019
28 січня 2019