Поділитись:

Волинські тергромади їздили до Польщі за досвідом (фото)

Понеділок, 20 листопада 2017, 12:50

Делегації голів та заступників об'єднаних громад Рівненщини та Волині побували у Польщі із навчальною робочою поїздкою, де познайомилися з досвідом місцевого самоврядування країни-сусіда.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Представники громад відвідали різні населені пункти, де побачили різноманітні підходи до вирішення проблем громади. Приміром, під час поїздки лідери громад Рівненщини та Волині знайомилися з досвідом роботи гміни Адамув. Гості мали змогу відвідати заклад охорони здоров'я, публічну бібліотеку, ознайомитися зі школою та гімназією.

Вразив присутніх музей Czynu bojowego Kleeberczykow, що розташований в будинку культури села Воля Гуловска. На його реконструкцію кілька років тому було отримано від Євросоюзу 500 тисяч злотих. Щороку його відвідує більше 10 тисяч людей.

Українці відвідали і сільську гміну Триньча. Ця гміна розташована за 150 кілометрів від Любліна і має славу такої, що найбільше у воєводстві працює з проектними фінансовими програмами. Один з вже реалізованих – спортивний комплекс з трьома футбольними полями, спортивним залом, великою їдальнею і, навіть, готельними номерами. Також побувала українська делегація і в гміні Гощерадув.

Голова Дубівської ОТГ Роман Троцюк переконаний, що таке навчання дає можливість використати досвід місцевого самоврядування поляків при розбудові волинських громади та можливість уникнути помилок сусідів, а тому пройти шлях реформи місцевого самоврядування значно швидше.

"Вражає висока активність жителів відвіданих гмін, універсальність закладів культури, чітко продумана раціональна система місцевого самоврядування, яка працює на задоволення потреб громади. Нині ми працюємо над створенням публічної бібліотеки та центру дозвілля в громаді і можемо використати досвід сусідів, трансформувавши його у нашу реальність", – зауважив очільник громади.

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 червня 2019
25 червня 2019