Поділитись:

Освіта за кордоном: чому студенти їдуть з України

Четвер, 23 листопада 2017, 18:51

З кожним роком студенти все частіше обирають навчання в Європі, Канаді та США.

Про те, чому так стається і чого не вистачає українській освіті, щоб скласти конкуренцію зарубіжній, розповіла експерт з питань освіти за кордоном, керівник відділу освіти компанії Anyway Богдана Бобришева, – інформує Osvita.ua.

Зі слів експерта, університети та коледжі за кордоном відрізняються практичною спрямованістю. Система навчання організована у такий спосіб, щоб студент не просиджував по півдня на лекціях, а вчився самостійно, стажувався й отримував досвід роботи за фахом.

"У нас же й досі практикуються застарілі методики навчання, нам не вистачає інновацій, вивчення досягнень інших країн. Українську освіта тягне назад стара матеріальна база та консервативні погляди викладачів на процес навчання. Студент повинен розвивати критичне мислення, вміти обстоювати свої ідеї, а не повторювати чужі. На жаль, у нас до цього поки не прийшли, тому віддають перевагу закордонним вишам", – зазначила Богдана Бобришева.

– У які країни їде вчитися українська молодь?

За даними ЮНЕСКО, зараз за кордоном вчиться близько 40 тисяч українців. Щорічно ця цифра збільшується.

Серед бюджетних варіантів цікавляться Польщею та Чехією. Також популярні серед українських студентів Італія та США. Але лідирують все ж Німеччина і Канада. Ці країни приблизно рівні за вартістю навчання. Тут м'які умови еміграції, сильні програми як теоретичної, так і практичної спрямованості.

Якого абітурієнта 100% зарахують до будь-якого зарубіжного вишу? Які риси повинен мати ідеальний студент?

Насамперед студент повинен мати сильну мотивацію, добре знати мову та мати високі бали в атестаті. Також за кордоном дуже цінується соціальна активність студента, його участь у житті класу, школи, країни, волонтерство, попередній досвід, нехай навіть це була безоплатна робота.

Які перспективи працевлаштування за кордоном? Повертаються чи залишаються студенти після закінчення навчання?

Дуже рідко наші студенти повертаються в Україну, найчастіше це якраз випускники університетів Польщі або Чехії. У Німеччині після закінчення навчання дається 1,5 роки на пошуки роботи, у Канаді — від одного до трьох років, у США є можливість залишитися на стажування до 18 місяців, а для технічних спеціальностей — до 36 місяців. Найлегше знайти роботу під час і після навчання в Канаді, саме через брак кваліфікованого персоналу ця країна пропонує хороші умови для імміграції.

З якими проблемами стикаються батьки, які хочуть відправити свою дитину вчитися за кордон?

Звичайно, фінансове питання на сьогодні найбільш важливе. Не так легко накопичити потрібну суму, працюючи в Україні. Крім цього, багато хто не довіряє нашим банкам і боїться навіть покласти гроші на рахунок для посольства.

Також багатьом батькам важливо відвідувати дитину під час навчання, а в ту ж Австралію, Канаду чи США літати часто не вийде, оскільки заокеанський переліт буде тривалим і дорогим. Хоча, якщо порівняти країни щодо безпеки, то Канада безпечніша ніж більшість країн Європи, за винятком, мабуть, тільки північних європейських країн — Швеції чи Норвегії.

Усі інші питання легко вирішуються з нашою допомогою: вибір програми та вишу, вступ, віза, житло, харчування, опікунство та багато інших.

З чого починати вступ до закордонних ВНЗ?

Починати потрібно зі стратегії: пройти тест на профорієнтацію; подивитися, які програми підходять за психологічними особливостями; порівняти з тими програмами, які пропонуються на сьогодні й особливо популярні в реаліях тієї країни, куди ви збираєтеся їхати.

Для вступу мають значення додаткові активності — те ж волонтерство або участь у МАН.

.

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 січня 2020
22 листопада 2019
21 листопада 2019
20 листопада 2019
13 листопада 2019
07 листопада 2019
27 жовтня 2019
23 жовтня 2019
18 жовтня 2019
17 жовтня 2019
14 жовтня 2019
09 жовтня 2019
04 жовтня 2019
11:10
30 вересня 2019
20:00
26 вересня 2019